Fatma Girik’in Kardeşi Günay Girik: ‘Ablamı Öldürdüler’

 Fatma Girik’in Kardeşi Günay Girik: ‘Ablamı Öldürdüler’
Okunuyor Fatma Girik’in Kardeşi Günay Girik: ‘Ablamı Öldürdüler’

Günay Girik, ablası Fatma Girik’in öldürüldüğünü iddia ederek hem hastaneye hem de sanatçının manevi kızı ve yeğeni olan Ahu Turanlı Aşkar’a dava açtı.

Yeşilçam’ın efsane ismi Fatma Girik, 24 Ocak günü 79 yaşında geçirdiği Covid-19 hastalığına bağlı olarak çoklu organ yetmezliği sonucu vefat etmişti.

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, cenazenin ardından iddialarda bulundu. Günay Girik, Fatma Girik’in hastanede bilerek öldürüldüğünü söyleyerek hem tedavi gördüğü hastaneye hem de Fatma Girik’in yeğeni Ahu Turanlı Aşkar’a dava açtı.

‘Herkese dava açtı’

Günay Girik, ablasının tedavi gördüğü hastaneye ‘Bulaşıcı hastalıklar ile işlenebilecek suçlar kapsamında taksirle ölüme sebebiyet vermekten’ suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Öte yandan Günay Girik, yeğeni Ahu Turanlı’ya da dava açtığını belirtti. Girik, yeğenine dava açma sebebini şu şekilde özetledi:

“Bodrum Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi’nde bu süreç boyunca ‘Fatma Girik’in mal varlığına tedbir konulması’ hakkında hukuki süreç başlattık. Artık süreç yargıdadır. Tüm bu süreç avukatımız tarafından takip edilecektir.”

Fatma Girik’in ölümünün ardından kardeşi Günay Girik, ablasının vefat ettiği hastanenin önünde ‘Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu.” diye açıklama yapmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle