• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

31 Ocak Pazartesi günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine elektrik kurumlarına tarifelerin yeniden düzenlemesi talimatı verdiğini ve aylık tüketimin 150 kilovattan 210 kilovata çıkarılacağını açıkladı.

2. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yayınladığı videonun yankıları sürüyor. Kılıçdaroğlu, ‘sosyal medyadaki iktidar yanlısı trollerin Hazine’den alınan paralarla beslendiğini’ paylaştı.

3. Kanal İstanbul projesi bir kez daha yabancılara yapılan satışlarla gündemde. Sözcü yazarı Çiğdem Toker, Kanal İstanbul çevresinde daha önce tarla olarak görünen arsaların konut ve ticaret alanına dönüştürülmesini ‘müjde’ olarak duyuran bir Arap yöneticinin görüntülerini gündeme getirerek ‘Kanal İstanbul manzaralı konutları kimler alacak?’ diye sordu.

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşmasında mikrofonu Erdoğan’ın elinden alarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden küçük çocuk, yıllar önce Süleyman Demirel’in mitinginden hafızalara kazınan bir fotoğrafı yeniden gündeme getirdi.

5. Halk TV yazarı İsmail Saymaz, eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün istifasını 4 günde 2 kez sunduğunu yazdı.

6. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca İstanbul’daki kar yağışında bazı kısımları trafiğe kapanan Kuzey Marmara Otoyolu’nun işletmecisi firmaya 6 milyon 795 bin 957 lira ceza kesildi.

7. Türk-İş verilerine göre gıda fiyatlarında artış sürerken, buna bağlı olarak açlık ve yoksulluk sınırları da yükseldi.

8. Türkiye’de sıfır otomobil alma hayalinin gerçeğe dönüşme ihtimali günden güne azalıyor. Sıfır otomobil fiyatlarında gelinen nokta 2. el otomobile yakınlaştırırken, görünen o ki yakında Türkiye otomobilde yeni bir modelle tanışacak: Sıfır otomobil alamayanlara, fabrikada yenilenen 2. el otomobil seçeneği.

9. Üçlü ilişki sırasında tartıştığı arkadaşı tarafından öldürüldüğü öne sürülen şahsın ağabeyi, kardeşine kumpas kurulduğunu söyledi.

10. TCMB, Banka Kanunu’nun 42. Maddesi Uyarınca Hükûmete açık mektup gönderdi.

11. İngiliz The Guardian gazetesi, IŞİD’lilerin sahte pasaportlarla Türkiye’den Avrupa ve ABD’ye gittiğini yazdı.

12. 40 yaşındaki evli Kadir Akkoyun’a kaçan ve canlı yayında çatı katında olduğu öğrenilen Elif Yıldırım’ı azarlayan Esra Erol’a günlerdir tepki yükseliyor. Bu akşam da canlı yayında Esra Erol sonunda açıklama yaptı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle