Ece Erken’in Ambulans Tepkisine Yanıt: 7 Dakika 43 Saniyede Ulaştı

 Ece Erken’in Ambulans Tepkisine Yanıt: 7 Dakika 43 Saniyede Ulaştı
Okunuyor Ece Erken’in Ambulans Tepkisine Yanıt: 7 Dakika 43 Saniyede Ulaştı

Sunucu Ece Erken’in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü olay sonrası sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla ilgili İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nden yanıt geldi. Ece Erken, Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ambulansın geç geldiğini, eşinin kan kaybından hayatını kaybettiğini ileri sürmüştü. 

Erken paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı.‘Balıkçıya en yakın hastanenin arabayla mesafesi sadece 5 dakika. Saat 00.20’de trafik de yok ve ambulans 40 dakikada geliyor! Ve kocam kan kaybından ölüyor. Önce katillerin yakalanmasını, sonra da bu ambulansın gecikmesin sebebini öğrenmek istiyorum. Bulana kadar da peşini bırakmayacağım’

“7 dakika 43 saniyede ulaşıldı”

Independent Türkçe’nin haberine göre İstanbul Sağlık Müdürlüğü bu iddiaları yalanladı. 

Konunun titiz bir şekilde incelendiği belirtilen açıklamada, 112 Komuta Kontrol Merkezi kayıtlarına göre 27 Ocak saat 00.39’da ”iki kişinin vurulduğu” yönünde ihbar alındığı ve saat 00.41’de adrese yakın iki merkezden ekiplerin yönlendirildiği kaydedildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘Ateşli silahla yaralanmış kişilerden ağır olan yaralıya, olay yerine saat 00.47.04’te ilk varan ambulansımız tarafından acil müdahalesi yapılmış olup, saat 00.56.47’de olay yerinden ayrılmış ve Acıbadem Int. Yeşilköy Hastanesine saat 01.00.10’da yolda tedavisi yapılarak (kalp masajı yapılarak) ulaştırılmıştır. Hastaya acil serviste 01.42’ye kadar müdahale edilmiş, sonrasında EX kararı verilmiştir.

İlk çağrı gelişi olan 00.39’dan olay yerine ambulansımız 7 dakika 43 saniyede ulaşmış olup, hastanın ilk müdahalesi yapıldıktan sonra olay yerinden sağlık kuruluşuna 4 dakika 23 saniyede ulaştırılmıştır. Ancak tüm müdahalelere rağmen hasta kurtarılamamıştır.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle