• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Ocak)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Ocak)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Ocak)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Ocak)

29 Ocak Cumartesi günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevinden istifa etti. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Gül’ün yerine Adalet Bakanlığı’na Bekir Bozdağ atandı.

2. 29 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete’de, isim vermeden FOX TV’deki Maske Kimsin Sen yarışması ile ilgili genelge yayımlandı.

3. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 2021’de 13,1 milyar TL harcayan Diyanet’in, “Tasarruf anlayışı içinde” hareket ettiğini savundu.

4. Artan maliyetler karşısında ayakta durmakta zorlanan İstanbul’daki bazı fırıncılar, 1 Şubat’tan itibaren ekmeği 3.5-4 TL’den satmaya başlayacak.

5. Adli Tıp Kurumu Başkanlığına aynı kurumda başkan yardımcılığı görevini 7 yıldır sürdüren ve Bilal Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti Başkanlığını yaptığı İlim Yayma Vakfı’nın yöneticileri arasında yer alan Hızır Aslıyüksek atandı.

6. Ünlü sunucu Ece Erken’in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı.

7. İSKİ, İstanbul’da bugün 4 ilçede suların akmayacağını açıkladı.

8. Türkiye’nin 2018 yılında başkanlık sistemine geçmesinin ardından çok sayıda bakan istifa etti veya görevden alındı.

9. OSB’lerdeki gaz kısıntısı 1 Şubat’a kadar devam edecek.

10. Alkole getirilen vergi zamları nedeniyle tüketici, reyonlardan içki satın almamaya başladı. Mey Diageo Genel Müdürü Levent Kömür, geçen yıla kıyasla satışlarda yüzde 40’lık bir daralma olduğunu söyledi.

11. Türkiye’nin köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) Maden Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kumral’ın bizzat yeğeni için ‘adrese teslim’ denebilecek özel kadro ilanı açtığı ortaya çıktı.

12. Beylikdüzü’nde Berkay Köklü ailesinin iddiasına göre, yabancı uyruklu bir kişi tarafından ayakkabısına kadar gasp edildiği söylenmişti. Ancak Berkay Köklü, ailesinin iddiasının tersine gasp edilmediğini söyleyince gözaltına alınan şüpheli serbest kaldı.

13. Kadıköy’de geçen Haziran ayında bir pansiyonun üçüncü katından ‘düşerek’ hayatını kaybeden Şebnem Köker’in ölümüne ilişkin davada müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuksuz sanık Timuçin Bayhan hakkında tutukluluk talebine mahkemeden ret.

14. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yaptığı sırada bir vatandaş yardım talebinde bulundu. Eşinin kanser olduğunu belirten kişinin Erdoğan’la konuştuğu sırada müziğin sesi açıldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle