• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP, İBB’ye Kayyum Hazırlığında mı? İmamoğlu İçin İddianame Hazırlanıyor İddiası

AKP, İBB’ye Kayyum Hazırlığında mı? İmamoğlu İçin İddianame Hazırlanıyor İddiası

 AKP, İBB’ye Kayyum Hazırlığında mı? İmamoğlu İçin İddianame Hazırlanıyor İddiası
Okunuyor AKP, İBB’ye Kayyum Hazırlığında mı? İmamoğlu İçin İddianame Hazırlanıyor İddiası

İçişleri Bakanlığı tarafından İBB’ye başlatılan ‘özel teftiş’ büyük tartışma yaratırken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ katıldığı canlı yayında gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Kulağına duyumlar geldiğini belirten eski AKP’li Özdağ, ‘Bu işi ciddiye alın bakın. Ekrem İmamoğlu ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum. Oraya kayyum atanmayacak zaten, İBB meclis üyeleri arasında seçim yapılacak’ ifadesini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TELE1’de katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye ( İbb ) Başkanı Ekrem İmamoğlu için gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Özdağ, İbb’ye başlatılan özel ‘teftiş’ ile ilgili yorumlarda bulunarak şunları söyledi:

‘İçişleri Bakanlığı’nın böyle bir durum varsa derhal İBBye yazı göndermesi ve bu terörle iltisaklı kişiler hakkında işlem yapması gerekir. Gönderildi mi? Hayır. Bu yapılmış olsaydı, İçişleri Bakanlığı yazı gönderseydi ve İBB bu konu hakkında bir adım atmasaydı o zaman buraya müfettiş gönderilirdi. Şimdi mesele; seçimde yapamadıklarını yapmak.’

‘İBB ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle