• Ana Sayfa
  • Haber
  • Valilik Açıklama Yaptı: Ardahan’da Yaralı Halde Bulunan Tilkiye İşkence

Valilik Açıklama Yaptı: Ardahan’da Yaralı Halde Bulunan Tilkiye İşkence

 Valilik Açıklama Yaptı: Ardahan’da Yaralı Halde Bulunan Tilkiye İşkence
Okunuyor Valilik Açıklama Yaptı: Ardahan’da Yaralı Halde Bulunan Tilkiye İşkence

Ardahan’da yaralı halde yakalanan tilkiye işkence yapıldı. Paylaşlan görüntülere sosyal medyadan yoğun tepki geldi. Ardahan Valiliği’nden yapılan açıklamada söz konusu görüntülerde yer alan kişilerin kimliklerinin tespit edildiği ve gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Ardahan’da yaralı halde yakaladıkları tilkiye işkence yapanların görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Gelen tepkiler sonrası Ardahan Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada görüntülerdeki kişiler hakkında işlem başlatıldığı belirtilirken, kötü muameleye maruz kalan tilkinin tedavisinin ardından doğal hayata bırakıldığı belirtildi.

Valilikten açıklama

Ardahan Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bir sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan görüntülerde, bir tilkiye kötü muamelede bulunulduğu tespit edilmiş olup, yapılan çalışmalar doğrultusunda; bahse konu videodaki tilkiye kötü muamelede bulunan şahısların kimlik ve adres bilgileri tespit edilmiştir. Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve Ardahan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı da bilgilendirilerek adli işlem süreci de başlatılmıştır.’

Açıklamada ayrıca, kötü muameleye maruz kalan tilkinin tedavisinin ardından doğal hayata bırakıldığı belirtildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle