• Ana Sayfa
  • Haber
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’li Vekillerle Buluştu: ‘Önceliğimiz Enflasyonu Düşürmek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’li Vekillerle Buluştu: ‘Önceliğimiz Enflasyonu Düşürmek’

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’li Vekillerle Buluştu: ‘Önceliğimiz Enflasyonu Düşürmek’
Okunuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’li Vekillerle Buluştu: ‘Önceliğimiz Enflasyonu Düşürmek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili vekillerle istişare toplantılarının beşincisini yaptı. Önümüzdeki dönemde enflasyon odaklı bir mücadele olacağını belirten Erdoğan, “Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız. Bundan sonraki tedbirlerimiz bu yönde olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle istişare toplantılarının beşincisini dün gerçekleştirdi.

Yenişafak’ın haberine göre, AK Parti Genel Merkezi’nde yaklaşık 3 saat süren basına kapalı toplantıda söz alan milletvekilleri, illerindeki sorunları, teşkilatlardan gelen talepleri, bölgelerinin ihtiyaçlarını ve yapılan çalışmaları aktardı. Erdoğan da milletvekillerinin paylaşımlarını tek tek not aldı. Bazı milletvekilleri Türkiye ekonomisi hedef alan kur manipülasyonuna karşı 20 Aralık’ta açıklanan tedbir paketinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili bölgesindeki memnuniyeti aktardı.

‘Dövizdeki dalgalanma artık kontrolümüz altında’

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun aktardığına göre, bazı vekillerin, “Dolarda yavaş yavaş stabilite sağlanıyor; bunun etkisi hem iş dünyasında hem de sahada hissediliyor” şeklindeki değerlendirmeleri sonrası Erdoğan, “Dövizdeki dalgalanma artık kontrolümüz altında. Attığımız adımların faydasını görmeye başladık. Bundan sonra enflasyona odaklanacağız. Enflasyon merkezli bir mücadele için çaba göstereceğiz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirmek en önemli hedefimiz. Kısa zamanda tüm sektörlerde fiyatlar normale dönecek; bilhassa marketlerde birkaç aya kalmaz fiyatlar düşecek” dedi.

Milletvekillerinin toplantıda, tarım sektörüne ilişkin “Enerji, akaryakıt ve gübre giderleri nedeniyle ciddi sıkıntı var. Gübredeki fiyat artışı hayvancılığı çok zorluyor. Teminde zorluklar devam ederse verimde düşüş yaşanacak. Teşvik sisteminde düzenleme yapılması lazım” dediği ve ‘çiftçinin kullandığı mazot, gübre ve enerjinin yarısını devlet ödemeli’ talebinde bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan bazı vekillerin kuraklık nedeniyle acil gölet ve sulama ihtiyaçlarını dile getirdiği belirtilirken, devam eden yatırımların ödenek aktarılması durumunda hızla tamamlanabileceği ifade edildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle