• Ana Sayfa
  • Haber
  • Demirören, 20 Aralık’ta Dolar Bozdurduğu İddialarına Cevap Verdi: ‘Yerli ve Milliyiz’

Demirören, 20 Aralık’ta Dolar Bozdurduğu İddialarına Cevap Verdi: ‘Yerli ve Milliyiz’

 Demirören, 20 Aralık’ta Dolar Bozdurduğu İddialarına Cevap Verdi: ‘Yerli ve Milliyiz’
Okunuyor Demirören, 20 Aralık’ta Dolar Bozdurduğu İddialarına Cevap Verdi: ‘Yerli ve Milliyiz’

Demirören Grubu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın şirketin 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurduğu iddialarına yanıt verdi.

Demirören Grubu, Başarır’ın ‘Demirören Grubu ve 5 şirket, 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu ve 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldı. Kesin olarak biliyoruz’ sözlerine ilişkin açıklama yayımladı.

Demirören: İddialarını kanıtlasın!

Başarır’ı ‘iddialarını kanıtlamaya’ çağıran açıklamada, olayla ilgili hukuki sürecin başlatılacağı, ancak Başarır’ın özür dilemesi halinde bu karardan vazgeçileceği’ belirtildi.

‘CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır bu karalama kampanyasının son ayağı olmuştur’ denilen açıklamada ayrıca, ‘Görevinden istifa etmesini bekliyoruz’ ifadeleri kullanıldı.

Başarır: 20 Aralık’ta yüklü miktarda döviz bozdurdu. 3-4 gün sonra yeniden aldı. Kesin olarak biliyoruz

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de konuşmasında, şunları söylemişti:

’20 Aralık’ta kimler döviz aldı, kimler bozdurdu? Buradan net bir şey söyleyeyim. Demirören Grubu ve 5 şirket 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu. 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldıklarını kesin olarak biliyoruz. Ziraat Bankası’na, Halk Bankası’na, Vakıfbank’a sorduğumuz zaman, bizzat görüşmek istedim bilgi vermediler. Yıldırım Demirören ve 5 şirket, 19-20 Aralık’ta dövizini 17-18 liradan satmıştır. 10.30’a düştüğünde bu şirketler döviz almıştır. Yani 10 milyar dolar bozduran bu şirketlerin yaklaşık 16 milyar doları olmuştur.’

Açıklamada ‘yerli ve milli’ vurgusu!

Demirören açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

‘Demirören Grubu, tamamen yerli ve milli sermaye ile yurtiçinde ve yurtdışında yasalara sıkı sıkıya bağlı olarak iktisadi faaliyetlerini sürdürmektedir. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi medya alanındaki faaliyetlerinde de milli davranmaktadır. Bu nedenle aleyhinde yapılan tüm karalama kampanyalarına ve aleyhteki algı yönetim çalışmalarına karşı bugüne dek gösterdiği ilkeli duruşu bundan sonra da aynı şekilde sürdürecektir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle