• Ana Sayfa
  • Haber
  • Okuldaki 5 Çocuğun Maruz Kaldığı Cinsel İstismarı Örtbas Etmişler

Okuldaki 5 Çocuğun Maruz Kaldığı Cinsel İstismarı Örtbas Etmişler

 Okuldaki 5 Çocuğun Maruz Kaldığı Cinsel İstismarı Örtbas Etmişler
Okunuyor Okuldaki 5 Çocuğun Maruz Kaldığı Cinsel İstismarı Örtbas Etmişler

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki bir okulun kantincisi, 5 çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı için tutuklandı. Olayın örtbas edilmek istendiğini söyleyen veliler, okul yönetimine tepki gösterdi.

Limontepe semtinde bulunan Ülkü Ortaokulu’nda kantincilik yapan T.D., 7 ve 8’inci sınıfa giden 5 öğrenciyi fiziksel ve sözlü tacize maruz bıraktı. Zanlının çocuklara küfredip tokat attığı da öne sürüldü. Ailelerin şikâyeti üzerine gözaltına alınan T.D. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

“13 yaşındaki kızımın psikolojisi bozuldu”

Okul önünde toplanan veliler, olayın okul müdürü ve bazı öğretmenler tarafından bilinmesine karşın örtbas edilmeye çalışıldığını söyledi. Okul yönetimi ile görüşmek isteyen veliler içeri alınmayınca gerginlik yaşandı. Tacize maruz bırakılan bir çocuk, DHA’ya yaptığı açıklamada, “Kantinci beni ve birden fazla kişiyi taciz etti. İlk olarak müdüre söyledik. Müdür de olayı örtbas etmeye çalıştı. Taciz edildiğini söyleyen iki arkadaşımızı izolasyon odasına kilitlediler” dedi.

Çocuğun velisi Y.M. ise, “13 yaşındaki kızımın psikolojisi bozuldu. Ortaya çıkaracakları yerde tacizi örtbas etmişler. Müdür çocukların yanlış anladığını söylüyor. Kızıma neden daha önce bana söylemediğini sorunca ‘Müdür ve rehber öğretmen aratmadı’ dedi. Okula gittiğimde müdür, kantincinin elinin çocuklara dokunduğunu, çocukların da bunu taciz sandığını söyledi. Hem müdürden hem de bir öğretmenden şikâyetçi oldum” diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle