Fırıncılar Federasyonu Başkanı’ndan Ekmeğe Zam Sinyali

 Fırıncılar Federasyonu Başkanı’ndan Ekmeğe Zam Sinyali
Okunuyor Fırıncılar Federasyonu Başkanı’ndan Ekmeğe Zam Sinyali

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Federasyon Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. ‘Ekmeğe zam gelecek mi?’ sorusuna yanıt veren Balcı ‘Artan enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir. Biz de makul seviyede olması için çalışacağız’ dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, un fiyatlarına ilişkin Federasyon Genel Merkezi’nde basın toplantısında ‘zam’ sinyali verdi. Balcı açıklamasında, “Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur” dedi.

“Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu”

Halil İbrahim Balcı’nın ekmek zamlarına ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

‘2021’de sağladığımız başarıyı 2022’de de gerçekleştirmek istiyoruz. Odun fiyatları çok pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum. Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil. Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir. Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle