• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kendisine Bağlı Marmaray’a Gelen Zammın Suçunu İBB’ye Atan TCDD Gündemde!

Kendisine Bağlı Marmaray’a Gelen Zammın Suçunu İBB’ye Atan TCDD Gündemde!

 Kendisine Bağlı Marmaray’a Gelen Zammın Suçunu İBB’ye Atan TCDD Gündemde!
Okunuyor Kendisine Bağlı Marmaray’a Gelen Zammın Suçunu İBB’ye Atan TCDD Gündemde!

Yeni yıla girmemizle birlikte yüzde 36 oranında zamlanan Marmaray ücretleriyle ilgili bir açıklama yapan TCDD, yeni tarifeyi İBB’nin hukuksuz bir şekilde yürürlüğe koyduğunu öne sürdü. Zam kararlarının alındığı UKOME’deki belediye temsilci sayısının düşük olması ve Marmaray’ın TCDD’ye bağlı olması, TCDD’nin açıklamasını sosyal medyada tartışma konusu yaptı…

2022’ye ilk dakikalarından itibaren zam haberleriyle birlikte girmiştik. Akaryakıt, doğalgaz, elektrik ve köprü ücretleriyle birlikte Marmaray tarifeleri de yüzde 36 oranında zamlanmıştı.

Marmaray’ın yeni zamlı tarifesiyle ilgili TCDD bugün sosyal medyada bir açıklama yaptı.

Açıklamada söz konusu zamlı tarifenin UKOME onayı olmadan İBB tarafından hukuksuz şekilde yürürlüğe konulduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun TCDD’ye tepki gösterdi: “Devlet kurumları trolleşemez!”

İBB Sözcüsü Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada TCDD’ye tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

Devlet “dedikodu” yapmaz. UKOME kararında imzalar mevcut. Son günlerde bazı kamu kurumlarımızın tavrı ile trol hesaplar arasında fark göremiyoruz. Devlet kurumları trolleşemez. %125 zamlı elektrik kullanacak TCDD çok samimiyse ulaşımı bedava bile yapabilir. Elinizi tutan yok.

Büyükşehirlerde ulaşımla ilgili kararların alındığı UKOME’de yapısal değişikliğe gidilerek belediye temsilcilerinin sayısı düşürülmüş ve kamu kurum temsilcilerinin sayısı artırılmıştı.

Bununla birlikte Marmaray’ın TCDD’ye bağlı olması, zamlardan İBB’yi sorumlu tutan TCDD’nin yaptığı açıklamayla tepkileri toplamasına neden oldu.

Marmaray’ın internet sitesi

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle