Doktora Aşı Dayağı; Saldırgan Bu Kez Tutuklandı

 Doktora Aşı Dayağı; Saldırgan Bu Kez Tutuklandı
Okunuyor Doktora Aşı Dayağı; Saldırgan Bu Kez Tutuklandı

Avcılar’da aşı olmak için gittiği aile sağlığı merkezinde görevli doktora saldırarak yaralayan ve savcılığın talimatı ile ikinci kez gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, dün saat 12.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezinde meydana geldi. Mehmet Saib E., kayınvalidesi ve kayınbabası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi. 

Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00’te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Aldığı bu yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı. 

Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı.

Doktor şikayetçi oldu, saldırgan yeniden yakalandı

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek 6 günlük darp raporu alan Dr. Çelebi şikayetçi olduğunu bildirdi.

Aile Hekimi Velit Çelebi’yi başından yaralayan şüpheli hakkında, bugün saat 14.00 sıralarında Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında tekrar yakalama kararı çıkartıldı. 

Şüpheli Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saat 14.30 sıralarında yakalanarak gözaltına alındı. Mehmet Saib E., ‘Görevli Memura Mukavemet’ suçundan adli makamlara sevk edildi. 

Savcılık tarafından ifadesi alınan şüpheli tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme saat 21.00 sıralarında Mehmet Saib E.’nin tutuklanmasına karar verdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle