• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Ocak)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Ocak)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Ocak)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Ocak)

2 Ocak günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Geçen sene Mars’a ulaşan Çin’in uzay aracı Tianwen 1, Mars’ın yüzeyine dair net bir fotoğrafı Dünya’ya gönderdi.

2. FOX TV’de yayınlanmaya başlayan Maske Kimsin Sen? yarışması sosyal medyada satanizm ve paganizm ritüelleriyle dolu olduğu iddiasıyla eleştirildi.

3. Özlem Doğan isimli gazetecinin Ali Sunal ve Tarkan’ın tütü giydiği fotoğrafı gereksiz bir şekilde eleştirmesi, tepkilerin odağı olmasına sebep oldu.

4. 2021’in en fazla indirilen oyunu 191 milyon indirme sayısıyla Subway Surfers oldu. İkinci sırada ise 182 milyon indirme sayısıyla Roblox bulunuyor.

5. Yılbaşı gecesi İstiklal Caddesi’nde çekilen görüntülerde hiç kadının bulunmaması ve bolca yabancı uyruklu erkeklerin yer alıyor oluşu tartışmaları beraberinde getirdi.

6. Alman parlamenter, tedavüle sürülüşünün 20’inci yılında yeniden tasarlanmasına karar verilen euro banknotlarından birinde BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin fotoğrafının yer almasını önerdi.

7. Dolandırıcılar, buldukları yeni yöntemle kadınlara ‘başkasının kocasıyla flört ettiğiniz için hakkınızda şikayet var’ mesajını atarak korkutuyor, linke tıklandıktan sonra da hesapları ele geçiriyor.

8. ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi, çevrimiçi platformlarda uyuşturucu satışlarında sık kullanılan emojiler arasında kar tanesi, pırlanta, yonca ve ejderhanın olduğunu duyurdu.

9. Yeni yılla birlikte %36 oranında zamlanan Marmaray ücretleriyle ilgili bir açıklama yapan TCDD, yeni tarifeyi İBB’nin hukuksuz bir şekilde yürürlüğe koyduğunu öne sürmesiyle tartışmanın fitilini ateşledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle