• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Ocak)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Ocak)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Ocak)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Ocak)

1 Ocak günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Ülkemizde zarar eden kamu işletmesi sayısı 2017 yılında 16 iken 2020’de 28’e yükseldi. İşletmelerin bir yıllık zararı ise tam 11,5 milyar TL’ye ulaştı.

2. İstanbul Avcılar’da öğle paydosunda aşı olmaya gelen kişi kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini söyleyen Dr. Velit Çelebi’ye saldırdı ve o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

3. Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Ali Manavoğlu, kaşar yapımında kullanılması gereken sütün yerine farklı ürünlerin kullanıldığı açıkladı.

4. TL’deki değer kaybı ve alım gücünün düşmesiyle asgari ücrete yüzde 50 zam yapan iktidar, yılın ilk gününde yapılan zammı geri alma adımlarını atmaya başladı. 2022 yılı zam yağmuru ile geldi…

5. 2022’ye girer girmez tutulduğumuz zam yağmuruna hem muhalefetten hem de vatandaşlardan tepkiler çığ gibi büyüdü.

6. Britanya’da geniş çaplı bir araştırmayla, corona virüsünün Omicron varyantı nedeniyle hastaneye kaldırılma riskinin Delta’nın yaklaşık üçte biri olduğu ortaya çıktı.

7. Taksim Meydanı’nda ‘Tebliğciler olarak bilinen bir grup, yeni yıl öncesinde üzerinde ‘Ey Müslüman Kardeşim’ yazılı olan bildirileri vatandaşlara dağıttı.

8. Ağrı’nın AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, yeni yılın ilk saatlerinde kent merkezindeki yoksul ailelere gıda, yakacak ve giyim yardımında bulunarak o anları kameralarla kayıt altına aldı.

9. Geçtiğimiz aylarda vefat eden AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın danışmanlığını yapan Muharrem Kılıç’ın, abisinin Twitter hesabını kullanarak milletvekili gibi paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

10. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, bugünden itibaren geçerli olan yeni elektrik tarifesiyle, 4 kişilik bir ailenin asgari yaşam standartları için tüketeceği elektriği hesapladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle