• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Aralık)

30 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Ziraat Katılım Bankası’nın kur korumalı TL mevduat hesapları için ilahiyatçılardan alarak ‘İslami finans ilke ile esaslarına uygun’ ifadeleriyle paylaştığı belge sosyal medyada tartışılıyor.

2. Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, Aksaray’da bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Y. tarafından öldüresiye dövülen 11 yaşındaki öğrenciye eğitim bursu vermek istediğini duyurdu.

3. İstanbul’da 8 Mart 2020’deki ‘Feminist Gece Yürüyüşü’nde gözaltına alınan kadınların duruşmasında hakim ’10 kadın öldürülüyorsa 20 erkek öldürülüyor’ diyenler de var. Biz de mi toplanalım’ dedi.

4. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde son düzenlemenin verileceği kripto para yasa tasarısı ile ilgili gelişmeler merakla takip ediliyor. Survivor Semih’in de arasında olduğu, kripto para piyasasını temsilen Meclis’te görüşmelere katılan ekip, sosyal medyada gündem oldu.

5. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun mülakatta elenen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı binasına geldi.

6. Kuzey Kore’de lider Kim Jong-un, devlet medyası tarafından önceki gün yayımlanan yeni fotoğraflarda hiç olmadığı kadar zayıf göründü. Yetkililer, Kim’in halkı için daha az yediğini belirtirken, 37 yaşındaki liderin sağlık sorunları olduğuna dair iddialarını reddetti. Bununla birlikte, 25 milyon nüfuslu geniş çaplı bir açlık krizi ile karşı karşıyken, aileleri evsiz bırakan şiddetli sellerden de etkilendi.

7. Milliyetçi çıkışlarıyla bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, İzmir’de kuyumculuk yapan Suriyeli bir esnafın dükkanında ‘teftiş‘ yaptığı anları sosyal medyada paylaşmasının ardından, hakkında suç duyurusu yapıldığı bildirildi.

8. NASA, ilahiyatçılarla işbirliği yaparak mütedeyyin insanların uzaylılar konusunda vereceği tepkileri araştırmaya başladı. Cübbeli Ahmet Hoca da NASA’ya destek verdi: “Yunus Suresi’nde ‘Bakın göklerde, yerlerde neler var’ der. Nasıl bakılabilir? Tabii ki aletlerle, cihazlarla…”

9. Gazeteci Nedim Şener ile İBB Sözcüsü Murat Ongun canlı yayında birbirine girdi. Şener, PKK irtibatlı olduğu belirtilen dernek referansıyla İSPER’e gasilhane personeli alındığını öne sürerken Ongun iddialara yanıt verdi.

10. Doğalgazdaki kademeli tarife uygulaması, iklim şartları ve bölgelerin tükettiği miktara göre fiyatlandırılacak. Bu kapsamda, kış mevsimini daha soğuk geçiren illerdeki fiyatlandırma ile, Akdeniz ikliminde kullanılan doğalgaz tüketimine uygulanan kademeli tarife farklı olacak.

11. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmen atamasına ilişkin sözlü sınavların, mevzuat çerçevesinde objektif olarak yapıldığını, herhangi bir öğretmen adayına yönelik adaletsiz bir uygulama içinde bulunulmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

12. Omicron varyantı ile birlikte son günlerin en çok konuşulan konularından biri de okulların kapanıp kapanmayacağı. Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkında resmi bir açıklamada bulundu. Peki okullar kapanacak mı? Okulların kapanması nelere neden oluyor? Gelin hep birlikte öğrenelim…????

13. pavyonadisyon isimli Instagram hesabı Pavyonlarda gelen hesapları merak edenler için muhteşem bir hizmet sunuyor.

14. Engelli taklidi yaparak sağlık görevlilerini eve bezini değiştirten bu adamın yaptıkları insanı hayrete düşüren cinsten.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle