• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (29 Aralık)

29 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen görevinden alındı.

2. Yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs nedeniyle başka ülkelerde çalışma gibi pek çok kişinin hayatında önemli değişiklikler oldu. 59 ülke arasından seçilen Türkiye, yurt dışında çalışmak için en kötü ülke oldu…

3. Piyanist Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek açıklaması yaparak, ‘Halkın çocuğudur. Çok zor şartlarda Alnının akıyla İstanbul’u kazanmıştır. Yine zor şartlar olsa da; Türkiye’yi de kazanacaktır’ dedi.

4. Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı’nın Twitter hesabından 24 saat süresince yaptığı ankete 410 bin 284 kullanıcı katılırken, ‘Sizce CHP nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisinin kazanma şansı daha yüksek?’ sorusuna yanıt verildi.

5. Avustralyalı bir adam, İsrailli eski eşinden kalan yüklü miktarda nafaka borcu yüzünden İsrail’i terk etmesinin birkaç bin yıl boyunca yasaklandığını belirtti. İsrail’de yerel mahkemece alınan karara göre, 44 yaşındaki adamın 9999 yılına kadar ülkeyi terk etmesi yasak.

6. Antalya’nın Akseki ilçesinde görev yaptığı askeri birlikten ‘hava değişimi’ izni alarak ailesinin yanına gelen T.E., evi ateşe verdi. Yangın itfaiyenin müdahalesi sonucu söndürülürken, T.E. gözaltına alındı.

7. İstanbul’da Başak Cengiz’i vahşice katleden Samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belli oldu.

8. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, ‘Komplolarda boğulurken’ başlıklı yazısında doların artışından vatandaşı sorumlu tuttu. Tepkiler yükseldi…

9. İzmir’de bir otelde çalışan Özde Çivici, işyerindeki odasında pet şişe içerisinde su sandığı mermer cilasını içerek fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Çivici yaşamını yitirirken, olayda ihmali bulunduğu öne sürülen mermer ustası ve bazı çalışanların ifadeleri alındı.

10. Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi’nin 2021 yılı Uyuşturucu Raporu’na göre Türkiye, yakalanan uyuşturucu miktarlarında ‘dünya ve cumhuriyet rekorları’ kırıyor…

11. Sokak röportajında sözleriyle gündem olan Zehra Canan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü. Muhalif teyzeye Yavaş tarafından ürünlerini satabilmesi için stant sözü verildi.

12. ‘Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye dolarları satarım’ ifadesiyle tüm Türkiye’nin tanıdığı ekonomist Batırel, ”Türkiye 2022 yılında gerçekten uçacak. Yabancı yatırımcılar Türkiye’ye gelmeye başladı. Büyüyen ülkeye sermaye akımı yağar. Türkiye’deki doların yükselişi gördüğüm kadarıyla enflasyondan fazla olmayacak” dedi.

13. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nde ücretsiz akşam yemeği dağıtılacağını açıkladı.

14. Ülkemizde okuyan insanın bile iş bulması için bir sürü engel var. Fakülte bitirmek yetmediği gibi, KPSS’ye girip derece bekleyen, üstüne bir de mülakatta elenen insan sayısı hiç de az değil. Ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan, KPSS’nin sözlü sınavında elenen insanların karşılaştığı soruları sordu ve bakın nasıl ilginç cevaplarla karşılaştı?

15. Geçtiğimiz günlerde Bartu Küçükçağlayan, grubu Büyük Ev Ablukada ile çıktığı Ataşehir konserinde yeşil etek giymiş, magazin dünyası bu olayı konuşmuştu. Bartu’ya tepki gösterenlerden biri de geçtiğimiz günlerde Hasan Can Kaya ile de polemiğe giren Nihat Genç oldu.

16. Kanserle mücadele eden @Rukiyeycl isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşım herkesi duygulandırdı. Kanserle mücadele eden diğer kullanıcılar da paylaştıkları fotoğraflarla Rukiye’ye destek verdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle