• Ana Sayfa
  • Haber
  • 2021 Yılında Türkiye’de Felaketlerle Dolu Bir Yıl Yaşadığımızın Kanıtı Niteliğindeki 102 Olay

2021 Yılında Türkiye’de Felaketlerle Dolu Bir Yıl Yaşadığımızın Kanıtı Niteliğindeki 102 Olay

 2021 Yılında Türkiye’de Felaketlerle Dolu Bir Yıl Yaşadığımızın Kanıtı Niteliğindeki 102 Olay
Okunuyor 2021 Yılında Türkiye’de Felaketlerle Dolu Bir Yıl Yaşadığımızın Kanıtı Niteliğindeki 102 Olay

Maalesef ki olaysız tek bir günümüz yok. Orman yangınları, sel felaketi, çocuk istismarı, işsizlik… derken bitmek bilmeyen bir listeyle karşılaşıyoruz ancak unutmayalım ki bu içerikte sayacağımız tüm bu felaketleri bizler yalnızca bir yılın içerisinde yaşadık. Yüreğiniz kaldıracaksa buyrun içeriğe…????

1. 2 Ocak – Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Melih Bulu’yu ataması üniversite öğrenincilerinin tepkisine neden oldu. AKP’nin Sarıyer İlçe Teşkilatı kurucusu olan Bulu, 2015 seçimlerinde de AKP’den milletvekili aday adayı olmuştu.

2. 8 Ocak – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun’un üniversitedeki başı kapalı kadın akademisyenlerin oranın yüzde 70’e yakın olması gerektiğini söylemesi.

Türkiye’de kadınların yüzde 70’inin başörtülü olduğunu öne süren Fatmanur Altun, üniversitedeki başı kapalı kadın akademisyenlerin oranının da buna yakın olması gerektiğini savundu.

3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma namazı çıkışında Melih Bulu’yu protesto eden öğrenciler için ”Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var’ demesi.

‘Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır.’

4. 13 Ocak – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı olması ve hemen ardından,

5. 14 Ocak’ta AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ‘sağlıkçı’ kontenjanından aşı olabilmesi.

6. 20 Ocak – Antalya’da Ç.Y.’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Murat K.’nın, genç kadının annesine ‘kızına şu an tecavüz ediyorum’ demesi ve şahsın mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılması.

7. 8 Şubat – Muharrem İnce’nin ‘Bu iktidardan da muhalefetten de ülkeye hayır gelmez’ diyerek CHP’den istifa etmesi ve 17 Mayıs’ta Memleket Partisi’ni kurması.

8. 11 Şubat – İstanbul’da henüz 1.5 yaşında bir çocukları olan ve ekonomik sıkıntıları oldukları belirtilen genç bir çift intihar etmesi.

9. 14 Şubat – Kuzey Irak’ta bir mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın şehit edilmesi.

‘Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde faaliyetlerimiz devam ederken, yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada yapılan aramalarda alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır. Yapılan ilk incelemede masum ve silahsız vatandaşlarımızdan birinin omuzundan, diğer 12 vatandaşımızın başlarından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir. Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür. Sağ olarak ele geçirilen iki teröristin verdiği ilk bilgilerde ise vatandaşlarımızın mağaraya yönelik harekatın başlangıcında sözde mağara sorumlusu terörist tarafından şehit edildikleri ifade edilmiştir. Bu arada vatandaşlarımızı şehit eden mağaradaki teröristlerin tamamı etkisiz hale getirilmiştir.’

10. 15 Şubat – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pandemi tedbirlerinin hiçe sayıldığı Rize 7. Olağan İl Kongresi’ndeki ‘lebalep’ çıkışı.

11. 17 Şubat – Kalp damar cerrahı olarak görev yapan 35 yaşındaki Mustafa Yalçın’ın bir ağacın dibinde iki koluna da açtığı damar yolundan serumla kendini uyuttuktan sonra donarak hayatını kaybetmesi.

12. 22 Şubat – Cezaevinde ‘çıplak arama’ yapıldığı eleştirilerini reddederek ‘Onurlu ve ahlaklı kadın bir sene beklemez’ diyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in hapishanedeki anneler hakkında ‘talimatla bebek sahibi oluyorlar’ demesi.

‘Talimatla (çıplak aramanın gündeme getirilmesiyle ilgili) hareket ediyorlar. Bugün geldiğimiz noktada şunu yapıyorlar. Bu insanlar talimatla artık bebek sahibi oluyorlar.Şey için bakın hamile kadınlar tutuklanıyor, bebekli kadınlar cezaevindeler demek için. Talimatla bir buçuk yıl sonra akılları başlarına geliyor. Ben arkadaşlarıma şimdi soruyorum elinizi vicdanınıza koyun.Bir şey sizi rahatsız ettiyse hiç olmazsa oradaki insana yapma demez misiniz, avukatınıza bana bunu yaptılar demez misiniz? Bunu söylemek için nasıl insan bekler? Bugün gelinen notada da başörtüsü ve çıplak kelimesini yan yana getirerek inançlarımıza derinlemesine zarar vermek istiyorlar.’

13. 24 Şubat – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız’ çıkışı.

‘Diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler.’

14. 1 Mart – Kontrollü normalleşme sürecinin başlaması.

İllerin mavi, sarı, turuncu ve kırmızı olarak kategorize edilmesi, ülkenin tamamında süren 21.00 ile 05.00 arası sokağa çıkma yasağı, restoran ve kafelerin açılması, nikah merasimlerinin düşük ve orta riskli illerde 100; diğer illerde 50 kişi ile 1 saatte yapılması…

15. 12 Mart – Nihat Hatipoğlu’nun Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki 4 fakültenin de dekanlığını yaptığının ortaya çıkması.

16. ‘Miraş Güneş’ adını kullanan trans birey Kadir Yüksel’in, kendisine ait boş dairede başına sert cisimle vurularak öldürülmesi.

17. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkesin beklediği Ekonomi Reform Paketi’ni açıklaması.

18. 17 Mart – ‘Terör propagandası yapmak’ suçuyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi.

19. 20 Mart – Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ülkemizin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi.

20. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile görevinden alınması ve yerine yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun atanması.

21. 25 Mart – İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Peker Mahallesi’nin eski muhtarı, kahveci Nuri Çengeloğlu ekonomik sıkıntılara dayanamayarak intihar etmesi.

22. 26 Mart – 400 metre uzunluğundaki dev kuru yük gemisinin Süveyş Kanalı’nda çapraz bir şekilde karaya oturarak geçişlerin durmasına neden olması.

23. 27 Mart – Uyuşturucu kullandığı görüntülenen AK Parti Genel Merkezi’nde büro personeli olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu’nun ‘Kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik’ demesi.

24. 4 Nisan – 103 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayınlaması.

25. 9 Nisan – Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde Merkez Bankası rezervlerinin 128 milyar dolar eksildiği iddiası sebebiyle CHP’li belediyelerin astığı afişlerle ilgili ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatılması.

26. 13 Nisan – İki haftalık kısmi kapanma kararının alınması.

27. 22 Nisan – Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in siteyi kapatıp büyük vurgunla yurtdışına kaçması.

28. 26 Nisan – 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar tam kapanma ilan edilmesi ve marketlerin Pazar günü tamamen kapanması.

29. 30 Nisan – Ayrıca , İçişleri Bakanlığı’nın 17 Mayıs’a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında alkol satışını yasaklama kararı alması.

30. Ruhsar Pekcan’ın kendi bakanlığına 9 milyon liralık dezenfektan sattığının ortaya çıkması ve evinin tadilatı için bakanlığın bütçesinden 380 bin lira harcadığının iddia edilmesi.

31. 5 Mayıs – Sedat Peker’in bir YouTube videosuyla üç ay içinde 12 video çekeceğini duyurması.

32. 6 Mayıs – Peker’in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar hakkında bazı iddialar ortaya atması.

33. 7 Mayıs – Kısıtlamalardan muaf turistlerim sahillere akın etmesi.

‘İstanbul’un ardından Antalya çok iyi geldi. 7 gündür buradayım. Sokaklarda ve caddelerde çok polis var. Koronavirüs nedeniyle sokaklar bomboş. Sahilde ise sadece yabancılar var. Güneş ve deniz muhteşem.’

34. 14 Mayıs – Turizm Bakanlığı’nın paylaştığı, aşılanmış personelin ‘Enjoy, I am vaccinated’ yazılı maske.

35. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgın döneminde ekonomik olarak sıkıntıya düşen vatandaşlardan helallik istemesi.

‘Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.’

36. 18 Mayıs – Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında aracılık yaptığı iddialarını reddeden gazeteci Hadi Özışık ile olan videosunu yayınlaması.

37. 22 Mayıs – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın kadına yönelik şiddette artış olduğunu ancak bu artışın ‘tolere edilebilir’ düzeyde olduğunu söylemesi.

‘Pandemi sebebiyle oluşan ve alışkanlıkları bir anlamda değiştiren, şiddeti oransal olarak değilse bile yoğunluğunu biraz daha arttıran bir dönemden bahsediyoruz. Ocak 2020 itibarıyla 19 bin 582 olan sayı, şubat-martta tolere edilebilir sayılarla artarken, Nisan 2020’de ciddi bir düşüş gösteriyor. Sonra tekrar artmaya başladığını görüyoruz. Bu da pandeminin etkilerinin yani nisanda ilk pandemiyle karşılamanın getirdiği bir şaşkınlık ve nasıl diyelim, belki hayata tutunma çabası ‘survive’ duygusu devam ederken, sonrasında o stresin oluşturduğu ciddi bir yükselmeyi görüyoruz ve daha sonra tekrar Ocak 2020’de başladığı veya Şubat 2020’de pandemi öncesine doğru ilerlediğini görüyoruz.’

38. 23 Mayıs – Peker’in Erkam Yıldırım hakkında Kolombiya’da 4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya gittiğini iddia etmesi…

39. Ve aynı zamanda geçtiğimiz yıl aynı gün Venezuela’da güvenlik güçleri beyaz peynirin içine yerleştirilmiş kokain ele geçirmesi.

40. Akabinde AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’la ilgili iddialarına ilişkin ‘Oğlum Venezuela’ya maske götürdü’ demesi.

‘İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir, tümüyle reddediyoruz. Unutmayın ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi Ocak’ta, Şubat’ta değil, geçen sene aralık ayında gitmiştir. Ve Kovid’le mücadele amacıyla ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi malzemeler götürüp dağıtmıştır. O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Resmi heyetle gittiği gerçek dışıdır, kendi imkanlarıyla kendisi biletini alarak, kendisi masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir.’

41. 25 Mayıs – Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk yayınında ‘tanırım’ dediği Reşat Hacıfazlıoğlu ile görüşmesini yayınlaması.

42. 2 Haziran – Denizli’de bir apartmanda bakılan sokak kedisi cinsel saldırıya uğraması.

Veterinere götürülen kedinin yapılan incelemede omuriliğinde kırık olduğu ve üreme organında kanamayla birlikte genişleme tespit edildi. Kedinin cinsel saldırıya uğradığının değerlendirilmesi üzerine polise şikayette bulunuldu. Polisin yaptığı incelemede olay yerinde sperm kalıntılarının bulunduğu belirlendi.

43. 3 Haziran – Erdoğan’ın Karadeniz’de 135 milyar metreküplük doğalgaz bulunduğunu açıklaması.

44. 4 Haziran – YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın ‘üniversiteler, milletin kızlarını emanet ettiği, hocalarına ‘annelik, babalık yap, rehberlik yap’ diye emanet ettiği kurumlar’ açıklamasında bulunması.

‘Ama YÖK olarak bakışımız şu; Cinsel taciz sübut bulmuş ise alt cezaya inmeden, geldiği gibi ihraç işlemlerini tamamlayacağız. Üniversiteler, milletin kızlarını emanet ettiği, hocalarına ‘annelik, babalık yap, rehberlik yap’ diye emanet ettiği kurumlar. Burada öğrencilerimize herhangi bir şekilde yan gözle bakılmasına bile tahammül edemeyiz.’

45. 12 Haziran – Müsilaj sorunu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın müsilajın sebebi olarak CHP’yi göstermesi.

46. 19 Haziran – 12 yaşındaki kız çocuğuna zorla sarılıp öperek elle tacizde bulunan 85 yaşındaki Mustafa K.’nın adli kontrol kararıyla serbest bırakılması.

47. 30 Haziran – İki kardeşin cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin açılan Elmalı Davası.

48. 1 Temmuz – Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın teslim olması.

49. 2 Temmuz – Yılın en korkunç zamanlarını yaşadığımız orman yangınları ve #helpturkey tagine karşı çıkanlar.

50. 11 Temmuz – Afganistan’ı Taliban’ın işgal etmesinin ardından yurda Afgan mültecilerin akın etmesi.

51. 23 Temmuz – Sel felaketinin yaşandığı Rize’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka çay dağıtması.

52. 30 Temmuz – Marmaris yangınında görevli ekiplere su taşıyan 25 yaşındaki Şahin Akdemir’in hayatını kaybetmesi.

53. 31 Temmuz – Milli okçu Mete Gazoz’un Mauro Nespoli’yi 6-4 yenerek ürkiye’ye okçuluk branşındaki ilk altın madalyayı kazandırması.

54. 1 Ağustos – 2 yıldır işsizlikle boğuşan müzisyen Birincioğlu’nun intihar etmesi…

55. 3 Ağustos – 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’na tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda beş parçaya ayırıp valizle ormana gömen emlakçı Mustafa Murat Ayhan…

56. 6 Ağustos – Ziya Selçuk’un Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Milli Eğitim Bakanlığı görevinden alınması.

57. 7 Ağustos – 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta kadınlar 69 kiloda Busenaz Sürmeneli’nin altın madalya kazanması.

58. 11 Ağustos – Suriyeli bir mültecinin 2 kişiyi bıçakladığı haberinin yayılmasının ardından mahallede mültecilerin evlerine, işyerlerine ve araçlarına zarar verilmesi.

59. Kastamonu, Bartın, Samsun ve Sinop’ta kuvvetli yağış sele neden olması.

60. 19 Ağustos – Elazığ’da ‘Mutluluk ve yaşamın bu dünyada bir ev, araba ve evlilik olması kadar saçma bir şey yok’ notu bırakan 21 yaşındaki gencin intihar etmesi.

61. 22 Ağustos – AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polise küfür etmesi.

62. 25 Ağustos – İstanbul’un bitmek bilmeyen taksi sorunu,

63. Ve Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME)’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kente 5 bin ek taksi planı defalarca kez reddetmesi.

64. 4 Eylül – Filenin Sultanları’nın Bronz Madalya kazanarak Avrupa 3.sü olması.

65. 6 Eylül – ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz’ın seçilmiş insan olduğunu anlattığı ses kayıtlarının ortaya çıkması.

66. 19 Eylül – Ampute Futbol Milli Takımı’mızın Avrupa Şampiyonası’nın finalinde İspanya’yı 6-0 yenerek üst üste ikinci kez şampiyon olması.

67. 20 Eylül – Üniversite öğrencilerinin yüksek kira ve yurt ücretlerine tepki olarak ‘Barınamıyoruz Hareketi’ni başlatması.

68. 24 Eylül – Belediyenin bir trafo üzerine çizdiği ve çocuk resimlerinde kullanılan gökkuşağının Ülkü Ocakları’nın radarına girmesi.

69. 25 Eylül – Emine Erdoğan’ın kitabının basım ve tanıtımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçesinden 1 milyon TL’ye yakın para harcanması.

70. 30 Eylül – Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın’ın ziyarette girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyerek elini uzatan öğretmene ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ demesi.

71. 1 Ekim – Ezgi Mola’ya Musa Orhan’a sosyal medyadan yazdıkları gerekçesiyle hakaretten ceza verilmesi.

72. 2 Ekim – İstanbul Ataşehir’de bulunan ve üzerinde Erenköy Gümrük Müdürlüğü ve İETT Garajı’nın yer aldığı 286 bin metrekarelik arazi için özelleştirilme kararı alınması.

73. 6 Ekim – Sınıfta çay dağıtan öğrenciler hakkında ‘Cumhurbaşkanını alaylı bir tavırla taklit ettikleri’ gerekçesiyle uyarı tutanağının tutulması.

74. 13 Ekim – Gazeteci Metin Cihan’a TÜGVA hakkında içeriden ulaştırıldığı iddia edilen belgeler…

75. 15 Ekim – Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Taliban heyetini makamında ağırlaması.

76. 23 Ekim – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Osman Kavala’nın bırakılması için çağrı yapmasının ardından 10 ülke büyükelçisinin ‘istenmeyen kişi’ (Persona non grata) ilan edilmesi.

‘Yatıyorlar kalkıyorlar Kavala Kavala… Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi. 10 tane büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Bu ne terbiyesizliktir. Siz burayı ne sanıyorsunuz? Burası Türkiye… Burası öyle bir kabile devleti değil. Anlı şanlı Türkiye.Burada kalkıp da Dışişleri Bakanlığı’na gelip talimat veremezsiniz.’Talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim, ‘Bu 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini hemen halledeceksiniz.’ dedim. Bunlar Türkiye’yi tanıyacak, anlayacak, bilecekler. Türkiye’yi bilmedikleri, anlamadıkları gün burayı terk edecekler.’

77. 27 Ekim – Bir sokak röportajında vatandaşın ‘Ben muz yiyemiyorum, kilolarca muz alıyorlar’ sözünü tiye alarak TikTok çeken göçmenlerin sınır dışı edilmesi.

78. 28 Ekim – MHP’nin sosyal medyada yayılan ‘müstechen’ görüntüleri gerekçe göstererek Aksaray Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’ın istifasını istemesi.

79. 2 Kasım – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürümekte zorlandığı için denge ayakkabısı kullandığının iddia edilmesi.

80. 10 Kasım – Başak Cengiz’in akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Göktürk B. tarafından samuray kılıcı ile katledilmesi.

81. 11 Kasım – AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in de şehit yakınına hakaret etmesi.

82. 16 Kasım – Yemeksepeti’ndeki milyonlarca kullanıcının verilerinin çalındığının iddia edilmesi.

83. 20 Kasım – SMA Tip-1 hastası Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz’ın çaresizlikten intihar etmesi…

84. 21 Kasım – Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu’nun Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olması.

Razgatlıoğlu, bu kategoride şampiyon olan ilk Türk motosikletçi!

85. 22 Kasım – Ünlü ekonomist Steve Hanke’nin Türkiye’nin enflasyonunu yüzde 58.75 olarak hesaplaması.

86. 27 Kasım – Kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal…

87. 29 Kasım – Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgesinde meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle toplam 7 kişi hayatını kaybetmesi ve 50’den fazla kişinin yaralanması.

88. 30 Kasım – Okul sonrası eve dönen Enes Koca’nın köpeklerin saldırısına uğraması ve bu nedenle kafatasının tamamen paramparça olması.

89. 1 Aralık – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT’deki açıklamalarıyla doların uluslararası piyasada rekor kırarak 13.95’i görmesi.

90. 5 Aralık – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Her ne kadar kadınlarımız seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında elde etmişlerse de haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamışlardır’ açıklamasında bulunması.

91. 6 Aralık – İsmail Eroğlu isimli vatandaşın akıllara kazınan ‘Ekmeği tavuklara götüreceğim diye yalan söyledim eşimle beraber oturduk yedik’ cümlesi.

92. 12 Aralık – Berfin Özek’in yüzüne kezzap atan sevgilisi Ozan Çeltik ile evlenmesi.

93. 13 Aralık – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları için ayda ortalama 26 milyon TL harcandığının ortaya çıkması.

94. 16 Aralık – Asgari ücretin 4 bin 250 lira olarak belirlenmesi.

‘Komisyon asgari ücretin 4 bin liranın üzerinde olması gerektiği yönünde görüş bildirmiştir.2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacak. Asgari ücret yüzde 50 oranında artırıldı.Kimse ne işveren üzerinden ne de çalışan işçi üzerinden herhangi bir spekülasyona girmemeli.Bunlara sormak lazım, acaba siz Türk Lirası’nın olduğu bu ülkede dolarla mı çalıştırıyordunuz bu insanları? Asgari ücreti dolarla kıyaslamak doğru değil. Bizim paramız Türk Lirası’dır ve liramızı yedirmeyeceğiz.’

95. 18 Aralık – Levanın 9.44 TL’ye ulaşmasıyla alışveriş için Türkiye’ye akın eden Bulgarlar’ın Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturması.

96. 18 Aralık – İstanbul’da bir AVM’de bulunan yılbaşı ağacına tepki gösteren kadının ‘Ben bunu yıkarım. İstemiyorum. Bu mesele burada kapanmayacak’ demesi.

97. Ciner Medya Grubu’nun Ankara Temsilcisi ve HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın bir yayın sırasında öfkelenip ses kontrolü yapan genç çalışana tokat atması.

98. 20 Aralık – Doların bir rekor kırarak 18 seviyesini görmesi.

99. 22 Aralık – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ‘Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ekonomi rakam işidir. Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır’ demesi.

“Orada o sevinci görüyorum ama rakamları duymayı isterim. Ekonomi rakam işi” demesi üzerine Nebati, “Ekonomi rakam işi, ekonomi temenni işi, ekonomi güven işi, ekonomi istikrar işi, beklenti işi Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır.”

100. Gaziantep’te bir sitenin bahçesinde 4 yaşındaki minik Asiye’nin pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğraması.

101. Bir ortaokulda matematik öğretmeni olan Ali Rıza Y.’nin koridora çıkardığı öğrencisi T.K.’ya tokat ve yumruk atıp dövmesi, boğazını sıkması.

102. Ve maalesef ki son olmayarak, yalnızca bu yıl 401 kadının katledilmesi…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle