• Ana Sayfa
  • Haber
  • NASA Uzaylılar Bulunduğunda İnsanların Nasıl Tepki Vereceğini Araştırmak İçin 24 Din Görevlisi İşe Aldı

NASA Uzaylılar Bulunduğunda İnsanların Nasıl Tepki Vereceğini Araştırmak İçin 24 Din Görevlisi İşe Aldı

 NASA Uzaylılar Bulunduğunda İnsanların Nasıl Tepki Vereceğini Araştırmak İçin 24 Din Görevlisi İşe Aldı
Okunuyor NASA Uzaylılar Bulunduğunda İnsanların Nasıl Tepki Vereceğini Araştırmak İçin 24 Din Görevlisi İşe Aldı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), diğer gezegenlerde uzaylı yaşam bulunduğunda, farklı dinlerden insanların buna nasıl tepki vereceğini araştırmak üzere 24 ilahiyatçıyı işe aldı.

Euronews’in haberine göre, ilahiyatçılar, New Jersey’deki Princeton Üniversitesi İlahiyat Araştırma Merkezi’nde (CTI) daha önce başlatılan program çerçevesinde görev yapacak.

NASA, 2014 yılında Princeton Üniversitesi İlahiyat Araştırma Merkezi’ne 1.1 milyon dolar hibede bulunmuştu. Seçilen ilahiyatçılar, bu merkezde farklı inançtan insanların diğer gezegenlerde akıllı yaşamın var olduğuna dair haberlere nasıl tepki vereceğini araştıracak.

‘Çok sayıda insanın rehberlik için dinlerinin geleneklerine döneceği’

İngiltere’te çıkan The Times gazetesi, Cambridge Üniversitesi’nde görevli ilahiyatçı ve aynı zamanda biokimya alanında doktora yapmış Andrew Davison’un burada görev yapacaklar arasında olduğunu duyurmuştu. Davison’un yazdığı “Astrobiyoloji ve Hıristiyan Doktrini” adlı kitap, 2022 yılında çıkacak.

The Times, gelecek yıl çıkacak kitapta Davison’ın dünya dışı varlıkların bulunması durumunda ‘çok sayıda insanın rehberlik için dinlerinin geleneklerine döneceği’ tezini işlediğini aktardı.

Yine kitapta dünya dışı varlıkların bulunması durumunda bunun ‘insan yaşamının konumu ve onuru için’ ne anlama geldiği de mercek altına alınıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle