• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Mad Max Severler Buraya! Önümüzdeki Yıllarda Çıkacak Olan Furiosa Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?

Mad Max Severler Buraya! Önümüzdeki Yıllarda Çıkacak Olan Furiosa Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?

 Mad Max Severler Buraya! Önümüzdeki Yıllarda Çıkacak Olan Furiosa Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?
Okunuyor Mad Max Severler Buraya! Önümüzdeki Yıllarda Çıkacak Olan Furiosa Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?

2015 yılında izleyicilerle buluşan, macera ve bilim kurgu türündeki Mad Max: Fury Road büyük bir ilgi ile karşılandı. Önümüzdeki yıllarda Furiosa karakterine odaklanan yepyeni bir film ile Mad Max evreni yeniden beyazperdelere taşınacak. Yeni film Furiosa, Mad Max: Fury Road filminde Charlize Theron’ın hayat verdiği İmparator Furiosa karakterinin geçmişini gözler önüne serecek. Önümüzdeki yıllarda vizyona girecek olan Furiosa hakkında şimdiye kadar bilinenleri derledik.

Kaynak: https://www.indiewire.com/gallery/fur…

Charlize Theron’ın Mad Max: Fury Road’daki başarılı performansı, Furiosa projesine zemin hazırladı.

George Miller’ın yönettiği Mad Max: Fury Road, IndieWire sitesine göre 2010’lu yılların en iyi filmleri listesinde 9. sırada yer alıyor. Filmin listedeki konumunu belirleyen en önemli faktör ise Charlize Theron’ın Furiosa performansı. Charlize Theron, Mad Max: Fury Road filmindeki Furiosa performansıyla büyük ilgi gördü. Filmin bu başarısının ardından, senaristler Furiosa filmi için hazırlıklara başladı. Furiosa’nın çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak.

Yeni film, Furiosa’nın geçmişine odaklanacak.

Furiosa karakterinin geçmişi Mad Max: Fury Road boyunca seyirciye aktarılıyor ancak hiçbir zaman tam olarak anlatılmıyor. Yönetmen ve senarist Miller, Furiosa’nın geçmişine dair ayrıntılı bilgileri edindi ve Theron ile çalışarak senaryoyu hazırlamaya koyuldu.

Filmde, Furiosa’yı başarılı oyuncu Anya Taylor-Joy canlandıracak.

Yeni Mad Max filminde Furiosa’ya, geçtiğimiz yıl The Queen’s Gambit dizisi ile büyük başarı elde eden, canlandırdığı her karakterle kendine hayran bırakan Anya Taylor-Joy hayat verecek.

Taylor-Joy’a, Chris Hemsworth ve Tom Burke eşlik edecek.

Furiosa’nın oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekilleniyor. Şimdilik, Anya Taylor-Joy’un yanı sıra, kadroda yakışıklı oyuncu Chris Hemsworth ve geçtiğimiz yıl Mank filminde Orson Welles’i canlandıran Tom Burke yer alıyor.

Taylor-Joy, oyunculuk konusunda Charlize Theron ile aynı kefeye konulmanın imkânsız olduğunu düşünüyor.

Anya Taylor-Joy, geçtiğimiz günlerde yeni filmi The Northman için verdiği röportajda, Furiosa ile ilgili duygularını ‘Benden öncekilerin gösterdiği bağlılık düzeyine uymaya çalışıyorum. Bu beni gerçekten heyecanlandırıyor. Bu çılgın dünyanın yaratıcılarına ve bu karakter koleksiyonuna çok saygı duyuyorum.’ sözleriyle açıkladı. Röportajda, Taylor-Joy ne kadar sıkı çalışırsa çalışsın, Furiosa olarak Charlize Theron’un performansını yakalamaya çalışmanın kaybedilmiş bir savaş olacağını bildiğini de ekledi.

Theron ise kendi açısından Furiosa karakterine veda etmenin çok güç olduğunu söylüyor.

Furiosa, karakterin geçmişine ve gençliğine odaklandığı için Theron’ın bu filmde oynaması için görsel efektler ile gençleştirilmesi gerekiyor. Ancak George Miller, karakterler üzerinde herhangi bir görsel efekt kullanmaya karşı olduğunu belirttiği için Theron, yeni filmde Furiosa’ya veda etmek zorunda. Bu konuda fikri sorulduğunda ise Theron, karaktere veda etmenin çok güç olduğunu ama yönetmene güvendiğini söylüyor.

George Miller, Furiosa olay örgüsünde karakter ile ilgili herhangi bir ayrıntının gözden kaçmasına izin vermiyor.

Mad Max filminde karşımıza, kolunu kaybetmiş, zor bir çocukluk atlatmış ve büyük gelişme kaydetmiş bir karakter olarak çıkıyor Furiosa. Miller, yeni filmde Furiosa’nın nasıl bugüne geldiğini anlatan ve her detayı gözden geçiren bir olay örgüsü yaratacağını belirtiyor.

Furiosa, Avustralya’da çekilen en büyük prodüksiyona sahip film olabilir!

Filmin çekimleri 2022’de, New South Wales, Avustralya’da gerçekleşecek. En az 350 milyon Avustralya doları bütçeye sahip olan film, Avustralya’daki en yüksek meblağa sahip prodüksiyon olabilir!

Mad Max: Fury Road’dan bugüne emekli hayatı yaşayan Akademi ödüllü görüntü yönetmeni John Seale, Furiosa’da da çalışmaya devam edecek.

Görüntü yönetmeni John Seale, kendisine En İyi Görüntü Yönetmeni dalında Akademi Ödülü adaylığı kazandıran Mad Max: Fury Road’dan beri yarı emekli. Fakat Seale, ancak George Miller dahil olursa bir prodüksiyona geri döneceğini belirtmiş. Furiosa filminde ise Miller ile çalışmaya devam edeceğini söylemiş.

Furiosa, Fury Road filminden 6 yıl sonra, 2022’de çekilecek.

Prodüksiyondaki bu gecikme, Warner Bros. ve George Miller arasında oluşan maddi tartışmadan kaynaklanıyor. Uzun süren hukuk mücadelesi sonucunda, iki taraf da sorunlarını çözerek Furiosa’nın yolunu açtı.

Furiosa, 2023’ün Temmuz ayında gösterime girecek!

Warner Bros., Mad Max: Fury Road’u ödül sezonundan sonra yayımlayarak ödül kazanmak konusunda filmin önüne bir engel koydu. Ancak yapımcılar Furiosa’da bu hataya düşmeyecekler. Ödül sezonunda adından söz ettirmesi planlanan Furiosa, Temmuz 2023’de sinemalarda vizyona girecek.

Furiosa, yalnızca sinemalarda izlenebilecek.

Filmleri, sinemadaki vizyon tarihiyle aynı anda HBO Max platformunda yayınlayan Warner Bros. prodüksiyon şirketi, film yapımcılarından sinema kültürünün ölümünü teşvik ettiği için tepki görmüştü. Bu tepkiden dolayı Furiosa, vizyon tarihinde HBO Max’te yayımlanmayacak. İzleyiciler filmi sinemadan izleyebilecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle