Kan Donduran Olay! Önce Bıçakladı, Sonra TikTok Videosu Çekti

 Kan Donduran Olay! Önce Bıçakladı, Sonra TikTok Videosu Çekti
Okunuyor Kan Donduran Olay! Önce Bıçakladı, Sonra TikTok Videosu Çekti

İstanbul Büyükçekmece’de site bahçesinde yaşanan bıçaklı kavgada 17 yaşındaki Ensar Halife göğsünden bıçaklanarak ağır yaralandı. Saldırganlar, ‘adam vurup karakolda video çektik’ sözleriyle TikTok paylaşımı yaptı. Polis, ‘Video karakolda çekilmedi’ dedi. Gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Olay 26 Aralık Pazar günü Pınartepe Mahallesi’nde bulunan bir sitede meydana geldi. Arkadaşının yaşadığı siteye misafir olarak gelen Ensar Halife, yine siteye misafir olarak gelen Yusuf Baran D. (16) ve Hüseyin Ulaş H. ile tartıştı. Site bahçesinde yaşanan ‘niye baktın’ tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada Ensar H. göğsüne aldığı iki bıçak darbesiyle ağır yaralandı. 

Ensar Halife, ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Halife’nin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Ensar Halife’nin hastanede tedavisi sürerken polis olayla ilgili çalışma başlattı.

TikTok’ta paylaştılar ????

Olayın ardından Yusuf Baran D. (16) ve Hüseyin Ulaş H. ‘Sizce ben adam vurduktan sonra karakolda Tiktok çekmiş miyim’ yazarak video çekti ve paylaştı. Polis, videonun karakol dışında çekildiğini belirtti. Yusuf Baran D. (16) ve Hüseyin Ulaş H. Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Yaşanan olayı anlatan bir site sakini, ‘Bağırma seslerini duyduk. Gittik çocuk yatıyordu yerde. Gençti. Bir sürü polis geldi. Site sakini değiller dışarıdan gelmişler. Bıçaklayanlar da dışarıdan gelmiş’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle