• Ana Sayfa
  • Sinema
  • İnanılmaz Örümcek-Adam ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Filmlerinde Karşımıza Çıkan Kertenkele Kimdir?

İnanılmaz Örümcek-Adam ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Filmlerinde Karşımıza Çıkan Kertenkele Kimdir?

 İnanılmaz Örümcek-Adam ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Filmlerinde Karşımıza Çıkan Kertenkele Kimdir?
Okunuyor İnanılmaz Örümcek-Adam ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Filmlerinde Karşımıza Çıkan Kertenkele Kimdir?

İnanılmaz Örümcek-Adam ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filmlerinde kötü karakter olarak karşımıza çıkan Kertenkele karakterinin orijinini, düşünce yapısını ve bugün olduğu karaktere nasıl büründüğünü araştırdık.

Kaynak: https://collider.com/the-amazing-spid…

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’da, Peter Parker çoklu evreni parçalayarak diğer evrenlerden kötü karakterlerin dünyasına gelmesine neden oluyor.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filminde, Peter (Tom Holland) dünyaya gizli kimliğini unutturmaya çalışırken oklu evreni parçalayarak diğer evrenlerden kötü karakterlerin dünyasına gelmesine neden oluyor. Bu kötü adamlardan biri, Andrew Garfield’ı Örümcek Adam olarak izlediğimiz İnanılmaz Örümcek Adam filminin kötü karakteri Kertenkele.

Doktor Curt Connors, ya da diğer adıyla Kertenkele kimdir?

Dr. Curt Connors, hayatını her türlü hastalığın tedavisini bulmaya adayan parlak bir biyologdur. Bu iddialı hedefe ulaşmak için Dr. Curt, insan ve hayvan DNA’sının karıştırılmasının insanlığı hastalıktan kurtarmanın anahtarı olabileceğine tüm kalbiyle inanarak dikkatini ‘genetik melezleştirme’ alanına çevirir.

Bir kolu kesilen Doktor Connors, kesilen organlarını yenileyen kertenkelelere ilgi duymaktadır.

Dr. Curt, Oscorp’un laboratuvarlarını, kuyruklarını yenileme yeteneklerinin gizemini çözüp aynı ilkeleri insan fizyolojisinde uygulamayı umarak kertenkeleler üzerinde deneyler yapmak için kullanır.

Dr. Conners, Oscorp’ta çalışırken eski meslektaşı Richard’ın oğlu Peter Parker’a akıl hocalığı yapmaya başlar.

Peter, Örümcek Adam olarak genetik dönüşümünü tamamlarken, Dr. Curt de bir çeşit değişiklikler yaşar. Dr. Curt, kertenkelelerle yaptığı deney sonucunda, kesik kolunun yeniden büyümesini sağlayan bir serum bulur ve kendisine enjekte eder. Ama ne yazık ki yan etki olarak Dr. Curt şiddet eğilimli dev bir kertenkeleye dönüşür.

Dr. Curt’ün dönüşümü geçicidir ve kısa süre sonra tek kollu insan formuna geri döner.

Ancak Kertenkele olma deneyimi Dr. Curt’ü sonsuza dek değiştirir. Kertenkele’nin gelişmiş gücü, çevikliği ve reflekslerine takıntılı hale gelen doktor, dönüştüğü yaratığın aslında insanlığın evrimdeki bir sonraki adımı olduğuna kendini ikna eder.

Dr. Curt, Kertenkele’nin gücünden yararlanmaya kararlıdır.

Dr. Curt, onu kalıcı olarak Kertenkele’ye dönüştürebilecek bir formül geliştirmeye çalışırken New York şehrinin kanalizasyonlarında derme çatma bir laboratuvar kurar.

Biyolog, onu kalıcı bir Kertenkeleye dönüştüren formülü bulur.

Üstelik Dr. Curt, Kertenkele’nin evrimsel armağanını yayması ve herkesi kendisi gibi bir yaratığa dönüştürmesi gerektiğini de düşünür. Dr. Curt, Kertenkele serumunu silah haline getirir ve Oscorp’un ana binasının tepesinden DNA değiştiren bir gaz salmaya çalışır.

Peter eski akıl hocasını durdurur ve onu Kertenkele formundan kurtarmak için tedaviye zorlar.

Sonunda, insan formuna geri dönen Dr. Curt kilit altında tutulur ve Örümcek Adam’ın kimliğinin sırrını kendisine saklamaya karar verir.

İnanılmaz Örümcek-Adam film serisi, Dr. Curt’ün tutuklandıktan sonraki akıbetini izleyiciye aktarmıyor.

Ancak film, biyoloğun tüm insanların iyiliği için olduğuna inandığı bir şeyi yapmaya çalışırken kötü adama dönüşen yanlış yönlendirilmiş bir ruh olduğunun altını çiziyor.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filminde, Peter bir hata sonucu Kertenkele’yi kendi evrenine getirir.

Peter bu hatasını, Kertenkele’nin yanlış yönlendirilmiş kötü niyetli ruhunun doğru yolu bulmasına yardımcı olarak telafi etmeye çalışır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle