• Ana Sayfa
  • Haber
  • Etkinlik Oranı Belli Oldu: TURKOVAC Aşısında Randevular Açılıyor!

Etkinlik Oranı Belli Oldu: TURKOVAC Aşısında Randevular Açılıyor!

 Etkinlik Oranı Belli Oldu: TURKOVAC Aşısında Randevular Açılıyor!
Okunuyor Etkinlik Oranı Belli Oldu: TURKOVAC Aşısında Randevular Açılıyor!

Acil kullanım onayı alan ve seri üretimine başlanan yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC’ta randevular açılıyor. TURKOVAC aşısıyla vatandaşlara Sinovac ve Biontech aşılarının yanında yeni bir alternatif sunulacak. Bu hafta yerli aşının kullanıma girmesi bekleniyor. TURKOVAC’ın mucidi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ‘Bütün gönüllülerde yüzde yüz antikor yanıtının olması çok ciddi bir sonuç’ dedi. İşte TURKOVAC aşısıyla ilgili son gelişmeler…

Seri üretimine başlanan yerli Aşı TURKOVAC inceleme sürecinde. Örneklem yöntemiyle kontrol edilen aşıların hastanelere dağıtımı yapılacak. Aşıların bu hafta kullanıma girmesi bekleniyor.

Türk bilim insanları gece gündüz aralıksız çalıştı. TURKOVAC’ın etkinliği ve güvenilirliği binlerce gönüllünün katılımıyla kanıtlandı. Yerli inaktif aşı TURKOVAC’ta son aşamaya gelindi. Acil kullanım onayı alındı, seri üretim süreci başladı.

Randevular açılıyor

TRT’nin haberine göre inceleme ve işlemlerin ardından aşılar sağlık kurumlarına taşınacak. Sinovac ve Biontech aşılarının yanında yeni bir alternatif sunulacak. Turkovac aşıları için randevular açılacak.

Başta şehir hastaneleri olmak üzere yerli aşının yaygın kullanımı sağlanacak. Bu hafta yerli aşının kullanıma girmesi bekleniyor.

“Yüzde yüz antikor”

Aşıya bağlı ciddi bir yan etkinin olmadığını söyleyen TURKOVAC’ın mucidi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, ‘Hem koruyucu antikorların oluşması hem de aşılanan bütün gönüllülerde yüzde yüz antikor yanıtının olması çok ciddi bir sonuç’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle