Ünlü Şirkette Miras Kavgası: Babamın Mezarını Açın

 Ünlü Şirkette Miras Kavgası: Babamın Mezarını Açın
Okunuyor Ünlü Şirkette Miras Kavgası: Babamın Mezarını Açın

KOM Mayo’nun sahibi Hasan Cansız’ın vefatından sonra mirasından bir pay 13 yaşındaki kızı M.’ye bırakıldı. Hasan Cansız’ın oğlu Atilla Cansız 13 yaşındaki üvey kız kardeşi M.’nin soy bağının tespiti için dava açtı.

Atilla Cansız doku ve kemik örneği alınmasını talep ederek üvey annesinden doğan M’nin babasının öz çocuğu olmadığını iddia etti.

KOM Mayo’nun sahibi Hasan Cansız’ın (95) 4 ay önce vefat etmesinin ardından çocukları arasında miras kavgası çıktı. Hasan Cansız’ın oğlu Atilla Cansız(63), 13 yaşındaki üvey kız kardeşi M.’nin babasının öz çocuğu olmadığını iddia ederek soy bağının tespiti için dava açtı.

Hasan Cansız 95 yaşında vefat etmişti

Babasının mezarının açılarak doku ve kemik örneği alınmasını talep eden Atilla Cansız, M.’nin kız kardeşi olmadığının tespiti halinde mirastan çıkarılmasını istedi.

KOM Mayo’nun sahibi Hasan Cansız, 23 Ağustos 2021’de 95 yaşındayken vefat etti. Hasan Cansız’ın vefatının ardından İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde düzenlenen mirasçılık belgesinde, mal varlığı 4 paya bölündü.

Posta’nın haberine göre mirasın bir payı Hasan Cansız’dan 41 yaş küçük eşi Ayşenur Cansız’a, bir payı 13 yaşındaki kızı M.’ye, birer pay da ilk eşinden olan çocukları Haluk Cansız ve Atilla Cansız’a verildi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı Sibel Engin aracılığıyla başvuran Atilla Cansız, üvey kardeşi M.’nin babasının çocuğu olmadığını iddia etti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle