• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bakan Nebati’den ’20 Aralık’ Açıklaması: ‘Bazılarının Şok Yaşadığı Bir Gece Oldu’

Bakan Nebati’den ’20 Aralık’ Açıklaması: ‘Bazılarının Şok Yaşadığı Bir Gece Oldu’

 Bakan Nebati’den ’20 Aralık’ Açıklaması: ‘Bazılarının Şok Yaşadığı Bir Gece Oldu’
Okunuyor Bakan Nebati’den ’20 Aralık’ Açıklaması: ‘Bazılarının Şok Yaşadığı Bir Gece Oldu’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 20 Aralık’ın Türkiye’nin en önemli günlerinden birisi olarak anılacağını belirterek, ‘Kimse devreye girmedi, sadece binlerce bireysel satıcı devreye girdi, adeta yarıştılar. O gece dövizini bozdurmak için adeta insanlar yarışa girdi’ ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ’20 Aralık bundan sonra Türkiye’nin en önemli günlerinden birisi olarak anılacaktır. Türkiye’nin siyasal gelişimini gösteren en önemli günlerden bir tanesi oldu’ açıklamasını yaptı.

A Haber-A Para ortak yayınına katılan Nebati, ‘Dışardan saldırılarda da artık kolay kolay oynayamıyorlar. 3 aylık süreçte hafızanızı tazeleyin. Doğru olmayan ve sürekli bireyleri dövize yönlendiren, başta muhalefet olmak üzere geliyor gelmekte olan lafı. Ben de kullanmaya başladım. ‘Geliyor gelmekte olan’ bu model. Bu bireyleri çok hızlı bir şekilde kanalize ettiler. Geçen pazartesi itibarıyla bu bitti. Çünkü çok önemli bir motifimiz var Türkiye’de. Taş üstüne taş koyan adeta devrim yapan insanı ortaya çıktı ve modeli kamuoyuna ifade etti’ dedi.

‘Bazıları şok yaşadı’

Nebati, şöyle devam etti: ‘Bazılarının şok yaşadığı bir gece oldu. Çok doğal olan, bireylerin dövizlerini bozdurarak adeta internet sitelerini çökerttiği bir gece oldu. 20 Aralık bundan sonra Türkiye’nin en önemli günlerinden birisi olarak anılacaktır. Türkiye’nin siyasal gelişimini gösteren en önemli günlerden bir tanesi oldu.’

‘3 ay boyunca bu ülkenin ekonomisini ciddi bir şekilde kilitleyenlerin bir daha hayal kırıklığına uğradığı bir gece oldu’ diyen Nebati, ‘Hiçbir şekilde kimse devreye girmedi. Binlerce bireysel satıcı devreye girdi. O gece birbirleriyle adeta yarıştılar’ ifadelerini kullandı.

Nebati, şunları söyledi: ‘Türkiye Cumhuriyeti ya da aklı başında bir ülke herhangi bir anda enstrümanını kullanır. Dünyada bütün MB’ler bütün kamu maliyesi araçları bu işler içindir. Türkiye’ye para politikası ile mali politikanın birlikte yürüdüğü bütüncül bakış açısıyla uyumlu olduğu bir sürecin içindeyiz.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle