• Ana Sayfa
  • Haber
  • Almanya 18 Radikal İslamcıyı Sınır Dışı Etti: 4’ü Türkiye’ye Gönderildi

Almanya 18 Radikal İslamcıyı Sınır Dışı Etti: 4’ü Türkiye’ye Gönderildi

 Almanya 18 Radikal İslamcıyı Sınır Dışı Etti: 4’ü Türkiye’ye Gönderildi
Okunuyor Almanya 18 Radikal İslamcıyı Sınır Dışı Etti: 4’ü Türkiye’ye Gönderildi

Almanya, bu yıl ‘tehlikeli’ olarak sınıflandırılan 18 radikal İslamcı’yı sınır dışı etti. Bu kişilerden dördü Türkiye’ye gönderildi.

Alman hükümeti, sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisi Milletvekili Martin Hess’in Almanya’da bulunan radikal İslamcılarla ilgili soru önergesini yanıtladı. 

DW Türkçe’nin haberine göre  bu yıl Ocak ayından Aralık ortasına kadar tehlikeli olarak sınıflandırılan 18 radikal İslamcı’nın farklı ülkelere sınır dışı edildiği bilgisini veren Alman hükümeti, ayrıca terör destekçisi beş kişinin de Almanya’dan gönderildiğini kaydetti. 

Alman hükümeti, ‘tehlikeli’ kategorisine giren kişilerden beşinin Rusya’ya, dördünün Türkiye’ye ve ikisinin de Bosna Hersek’e gönderildiğini bildirdi. Diğer yedi kişinin de Cezayir, Kuveyt, Pakistan, Somali, Tacikistan, Irak ve İran’a sınır dışı edildikleri belirtildi.

Alman güvenlik birimlerinin ‘tehlikeli’ sınıflandırması, siyasi amaçlı terör saldırıları da dahil olmak üzere ağır şiddet suçları işleyenleri ya da işleme niyetinde olanları kapsıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle