İstanbul’da Pitbull Saldırısı: İki Genç Yaralandı

 İstanbul’da Pitbull Saldırısı: İki Genç Yaralandı
Okunuyor İstanbul’da Pitbull Saldırısı: İki Genç Yaralandı

Sultangazi’de basketbol oynadıkları sırada pitbull cinsi köpeğin saldırdığı 2 kişi yaralandı. Polis tarafından basketbol sahasına konteynerlar konularak hapsedilen pitbull, belediye ekiplerinin uyuşturucu iğne vermesiyle uyutulup barınağa götürüldü. İki yaralı tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Köpeği saldığı ve o sırada alkollü halde olduğu iddia edilen sabini polis arıyor.

Olay, saat 16.00 sıralarında, Cumhuriyet Mahallesi Akşemsettin Sokak Cumhuriyet Tramvay Durağı’nın yanındaki basketbol sahasında meydana geldi. Çok sayıda kişinin basket oynadığı sırada gelen pitbull cinsi köpek, topa saldırıp patlattı. Sahadakiler kaçışırken köpek 15 yaşındaki Muhammed Can Demirci ile 17 yaşındaki Samet Eren Özger’e saldırarak yaraladı. 

Kaçanların bir kısmı ağaca tırmanırken bir kısmı yakındaki kafeye geçerek sığındı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis de çöp konteynerleriyle kapatarak köpeği sahaya hapsetti. Sağlık ekipleri, ilk müdahalelerinin ardından 2 yaralıyı ambulansla Sultangazi Haseki Araştırma ve Eğitim Hastanesine kaldırdı. 

Bilgi verilmesiyle gelen Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri Hekimliği ekipleri, uyuşturucu iğneyle köpeği uyuttu. Sedyeyle alınan pitbull, Sultangazi Hayvan barınağına götürüldü.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle