• Ana Sayfa
  • Haber
  • İBB’den İçişleri Bakanlığı’na ‘Özel Teftiş’ Tepkisi: ’86 Bin Çalışan Zan Altında Bırakıldı’

İBB’den İçişleri Bakanlığı’na ‘Özel Teftiş’ Tepkisi: ’86 Bin Çalışan Zan Altında Bırakıldı’

 İBB’den İçişleri Bakanlığı’na ‘Özel Teftiş’ Tepkisi: ’86 Bin Çalışan Zan Altında Bırakıldı’
Okunuyor İBB’den İçişleri Bakanlığı’na ‘Özel Teftiş’ Tepkisi: ’86 Bin Çalışan Zan Altında Bırakıldı’

İBB’den yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın özet teftiş kararına tepki gösterildi. Açıklamada ülkenin sosyal medya üzerinden yönetilemeyeceği belirtilerek, ’86 bin İBB çalışanımız zan altında bırakılmıştır’ denildi. Açıklamada, yerel seçimler öncesinde başlalayan hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile bağdaşmayan hamlelerin devam ettiği kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İçişleri Bakanlığı’nın İBB’nin çok sayıda çalışanıyla ilgili olarak terör örgütleriyle iltisaklı oldukları iddiasıyla soruşturma başlatıldığı açıklamasına tepki gösterdi.

İBB’den yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile 86 bin İBB çalışanını zan alındığı bıraktığını kaydedildi. Açıklamada, “Terör bağlantılı’  kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır” denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi hesabından yapılan açıklama şöyle ????

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sosyal medyadan idare edilemez. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili 16 Aralık 2021 tarihli resmî yazımıza bilgi vermediği gibi bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 86 bin İBB çalışanımızı zan altında bırakmıştır.

“Terör bağlantılı” kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır.

31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında başlayan ve hala devam eden hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile örtüşmeyen bu hamleleri kamuoyu takdirine sunarız. Elbet Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği şekilde idare edilecektir çünkü bu kudret milletimizde fazlasıyla mevcuttur.

İBB ve 86 bin çalışanı sonuna kadar hukuk önünde haklarını arayacaktır.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle