• Ana Sayfa
  • Haber
  • İBB Personeline Yönelik Başlatılan Terör Soruşturmasındaki Bazı Çelişkiler ve Yükselen Tepkiler

İBB Personeline Yönelik Başlatılan Terör Soruşturmasındaki Bazı Çelişkiler ve Yükselen Tepkiler

 İBB Personeline Yönelik Başlatılan Terör Soruşturmasındaki Bazı Çelişkiler ve Yükselen Tepkiler
Okunuyor İBB Personeline Yönelik Başlatılan Terör Soruşturmasındaki Bazı Çelişkiler ve Yükselen Tepkiler

Aralık ayının başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne alınan personeline yönelik ‘455 tanesinin PKK ve KCK kaydı var. 80’inin DHKPC, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP kaydı var ve diğerlerinin kayıtlarını da gönderebilirim’ demişti. Dün ise bakanlık sosyal medya hesabından özel teftiş başlatıldığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından tepkiler yükseldi, bazı kullanıcılar Soylu’nun başlattığı soruşturmadaki çelişkileri dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 33 bin kişi alındığını belirtmişti ve Soylu, ‘Bu 33 bin kişiden 12 bin kişiye ancak bakıldı. 455 tanesinin PKK ve KCK kaydı var. 80’inin DHKPC, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP kaydı var ve diğerlerinin kayıtlarını da gönderebilirim’ demişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da “Eğer teröristlerse neden gelip almıyorlar” yanıtını vermişti.

Ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun, Soylu’ya ‘Medyaya yansıtılan 6 kişinin de adli kaydı temiz çıktı. Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?’ sorusunu yöneltmişti.

İçişleri Bakanlığı da dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işbaşı yaptırılan bazı çalışanların, terör örgütleriyle iltisaklı olduğu iddiasıyla özel teftiş başlatıldığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

İBB’ye yönelik “Teftiş” açıklamasının ardından da sosyal medyada Soylu’nun “Yurt içinde terörist sayısı 197’ye düştü” açıklaması hatırlatıldı.

Türkiye’de 197 ama İBB’de en az 557 terörist…

8 Aralık’ta da TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında  Soylu “Türkiye terörle mücadele ediyor. Terörist sayısı 160’ın altına düştü. 2 bin 80 kişi teslim oldu” demişti.

Bir de “Teröristlerse Adalet Bakanlığı’ndan alınan “Adli Sicil Kaydı yoktur” belgesini nasıl aldılar?” sorusu soruldu…

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le çekilen fotoğrafı da gösterildi.

Ayrıca tepkiler de yükseldi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle