• Ana Sayfa
 • Sinema
 • Filmlerde Zirve Değişmezken Dizilerde Dengeler Altüst! İşte Netflix Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenenler

Filmlerde Zirve Değişmezken Dizilerde Dengeler Altüst! İşte Netflix Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenenler

 Filmlerde Zirve Değişmezken Dizilerde Dengeler Altüst! İşte Netflix Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenenler
Okunuyor Filmlerde Zirve Değişmezken Dizilerde Dengeler Altüst! İşte Netflix Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenenler

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, platformdaki yapımların her hafta ne kadar izlendiğini içeren verileri ‘Netflix Top 10’ listesiyle duyuruyor. 13-19 Aralık tarihleri arasında platformun Türkiye ayağında en çok izlenen 10 dizi ve filmi merak ediyorsanız, sizi içeriğimize alalım! 

Not 1: Dizi ve film açıklamalarında Beyazperde ve Netflix’ten faydalanılmıştır.

Not 2: Dizi ve filmlerin sırlamaları, Netflix’in yayımladığı veriler ışığında en az izlenen yapımdan en çok izlenene doğru ilerliyor.

Kaynak: https://top10.netflix.com/turkey/tv

Önce diziler!

10. Titans (1. sezon)

 • IMDb: 7.6

Bir grup süper kahraman adayı gencin aksiyon dolu maceralarının anlatıldığı dizinin senaryosunu Greg Berlanti, Akiva Goldsman ve Geoff Johns kaleme alıyor. Hikayede Dick Graydon karakteri, Starfire ve Raven gibi kahramanlardan kurulu korkusuz ekibin güçlü lideri olarak karşımıza çıkıyorç Starfire karakterini Anna Diop canlandırırken Raven rolünde Teagan Croft’u izliyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Lindsey Gort, Minka Kelly, Ryan Potter, Alan Ritchson gibi isimler yer alıyor.

9. Lost in Space (1. sezon)

 • IMDb: 7.3

Lost in Space, yabancı bir gezegene zorunlu iniş yapan Robinsonların, tüm engellere rağmen hayatta kalmak ve gizemli tehlikelerle dolu gezegenden kaçmak için mücadelesine odaklanıyor.

8. Lost in Space (3. sezon)

 • IMDb: 7.3

Yabancı bir gezegene zorunlu iniş yapan Robinsonların, tüm engellere rağmen hayatta kalma ve gizemli tehlikelerle dolu gezegenden kaçma mücadelesini konu alan Lost in Space’in üçüncü sezonu Judy, Penny ve Will’in, Alfa Centauri’ye gitmek için ihtiyaçları olan titanyumu bulmaya çabalamasını takip ediyor.

7. Kulüp (1. sezon)

 • IMDb: 7.8

Eski bir mahkûm olan Matilda, 1955 yılının en önemli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda’nın kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar varlığından bihaberdir. Kızı ile arasında güzel bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, Raşel’i Pera’nın belalısı olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmak için çabalar. Matilda aynı zamanda patronu olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim’in egoları ile de mücadele etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.

6. Titans (3. sezon)

 • IMDb: 7.6

Titans, eski ortağı Batman’le yollarını ayıran Dick Grayson’ın, bir akıl hocasına fazlasıyla ihtiyaç duyan bir grup sorunlu genç kahramanla karşılaşması sonrası yaşananlar konu ediniyor. 

Dizinin üçüncü sezonu ise Joker’i alt etmek isteyen Jason’ın kendisini tehlikenin içinde bulmasını takip ediyor. Dick ve Bruce, Barbara Gordon ile tekrar görüşürken Kory şaşırtıcı bir telefon alıyor.

5. La casa de papel (1. sezon)

 • IMDb: 8.2

La casa de papel’de bir soygun hikâyesi anlatılıyor. Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

4. Squid Game (1. sezon)

 • IMDb: 8.0

Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazip bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır.

3. The Witcher (1. sezon)

 • IMDb: 8.2

The Witcher’ın fantastik hikâyesinde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş patlak verir. The Witcher olarak nam salan acımasız suikastçı Geralt of Rivia, vaat edilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek güce sahiptir.

2. La casa de papel (2. sezon)

 • IMDb: 8.2

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İngiliz Kraliyet Darphanesi’ne kilitler. 

Dizinin beşinci sezonu ise olaylar Profesör’ün Sierra’yla yüzleştiği esnada Tamayo’nun orduyu göreve çağırarak müzakerelerde çıtayı yükseltmesi üzerinden gelişiyor.

1. The Witcher (2. sezon)

 • IMDb: 8.2

Yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barışın sonlanması ve yeni bir ırklar arası savaşın patlak vermesini konu alan The Witcher’ın ikinci sezonu, Geralt of Rivia ve Prenses Cirilla’nın yollarının kesişmesinin ardından Geralt’ın Cirilla’yı koruması altına almasını takip ediyor. Geralt, genç kızı tehlikelerden korurken ona özel güçlerini kullanmayı öğrenmesi için yardımcı olur.

Şimdi de filmler!

10. Underworld: Rise of the Lycans

 • IMDb: 6.6

Karanlıklar Ülkesi: Lycan’ların Yükselişi son dönem bilim kurgu ve korku unsurlarının harmanlandığı en güçlü serilerden birisi olarak kendine has bir izleyici kitlesi yaratmış durumda. Kudretli ve ölümsüz iki ırk arasında patlak veren asırlık kan davasını konu alıyor. Karanlıklar Ülkesi destanının üçüncü bölümü geçmişe gidip Ölüm Tacirleri olarak bilinen aristokrat Vampirler ile yırtıcı bir kurt adam türü olan barbar Lycan’lar arasındaki çatışmanın kökenine iniyor. Daha önceki iki filmden daha fazla ölçüde hayret verici BYG ve olağanüstü yaratık efektleri içeren Karanlıklar Ülkesi: Lycan’ların Yükselişi hit serinin en kayda değer sırlarından bazılarına açıklık getiriyor.

9. Spider-Man: Homecoming

 • IMDb: 7.4

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir gençtir. Ancak yaşı gereği birçok farklı sorumluluğu vardır. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerletmiştir. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter’ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek vardır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır…

8. Sofra Sırları

 • IMDb: 6.8

Hayatını kocası ve eşine adamış Neslihan, dışarıdan bakıldığında sevimli ve utangaç bir ev hanımıdır. Eşinin işi sebebiyle uzun yıllardır Anadolu kasabalarında yaşayan Neslihan, iyi de bir aşçıdır ve tüm çevresi onun yemeklerine bayılır. Gayet sıradan görünen bu aile hayatında, Neslihan’ın yakın çevresindekiler bir bir ölmeye başlayınca tüm gözler ona çevrilir. Mükemmel bir aşçı, evine ve eşine düşkün kısacası mükemmel bir ev hanımı olan Neslihan, aslında bir seri katildir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser bu işin peşini bırakmamaya kararlıdır…

7. Aykut Enişte

 • IMDb: 7.1

Aykut Enişte, yalnızlığından şikayetçi olan ve aile özlemi çeken bir adam olan Aykut’un hikayesini konu ediyor. Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşayan genç bir adamdır. Sevgili Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeye adım adım yaklaşan Aykut, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Düğüne bir hafta kala dükkanına hırsız giren Aykut, tüm birikimini kaybeder. Dükkana hırsızın girmesi, sadece Aykut’un maddi kaybına neden olmaz aynı zamanda başına türlü işler açılmasına da neden olur. Dükkana bakmak için sigortadan gelen Gülşah’ın, Aykut’tan küçük bir iyilik istemesi hepsinin hayatının değişmesine neden olur. Kendi halinde kimsesiz bir adam olan Aykut, bir anda kendisini iki ailenin damadı olarak bulur. Aykut, içine düştüğü bu karışık durumdan kendisini kurtarmayı başarabilecek midir?

6. Joker

 • IMDb: 8.4

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

5. Red Notice

 • IMDb: 6.4

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop’un peşine düşen John, bu süreçte dünyanın en iyi sanat hırsızı olan Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Yaşanan bir dizi olayın ardından üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, bir dans pistinde, ormanda ve hepsinden de kötüsü birbirlerinin çalıştıkları şirketlerde bulur.

4. Two

 • IMDb: 4.2

Gözlerini açtıklarında karınlarını birbirine dikilmiş hâlde bulan iki yabancı, içinde bulundukları korkunç durumun ardında kimin olduğunu öğrenince daha da şaşkına döner.

3. Hababam Sınıfı Yaz Oyunları

 • IMDb: 3.0

Özel Çamlıca Lisesi öğrencileri Kıbrıs’ta düzenlenen geleneksel liselerarası yaz oyunlarına katılmaya hak kazanır. Okulun sahibi olan Pinti Lütfullah, yarışmaya katılacak öğrencileri fen bölümünden seçmeye karar verir. Hababam Sınıfı, seçilen dört öğrencinin kim olduğunu öğrendiklerinde vakit kaybetmeden bir plan yapar. Kıbrıs’a gidileceği gün, seçilen dört öğrenci yerine uçakta Yakışıklı, Racon, Format ve Dede Kıbrıs bulunur. Yarışma ile ilgilenmeyen ekibin tek amacı güzel bir tatil geçirebilmektir. Ancak bu yarışma Hababam’ın arkadaşlığın ve birlik olmanın ne demek olduğunu anlamalarını sağlar.

2. Back to the Outback

 • IMDb: 6.6

İnsanların onlara her gün canavarlarmış gibi baktığı, Avustralya Tabiat Parkı’nda kilitli tutulan bir grup vahşi hayvan, hayvanat bahçesinden kaçmak için plan yapar. Dışarı çıkacakları günü dört gözle bekleyen hayvanlar, bu süreçte kendilerini büyük bir maceranın içinde bulur.

1. The Unforgivable

 • IMDb: 7.2

Ruth Slater, iki polis memurunu öldürülmesinden hüküm giyen bir kadındır. 15 yıl hapishanede kalan Ruth, tahliye edilmesinin ardından kardeşinin yanına gider. Ruht, kardeşi ile birlikte kendisine yeni bir hayat kurmak ister. Ancak öldürdüğü iki polisin akrabalarının şiddetine maruz kalan Ruth, kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle