• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan, Asiye’nin Babası ile Görüştü: En Kısa Sürede Doku Nakli Yapılacak

Erdoğan, Asiye’nin Babası ile Görüştü: En Kısa Sürede Doku Nakli Yapılacak

 Erdoğan, Asiye’nin Babası ile Görüştü: En Kısa Sürede Doku Nakli Yapılacak
Okunuyor Erdoğan, Asiye’nin Babası ile Görüştü: En Kısa Sürede Doku Nakli Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in babası Hüseyin Ateş ile telefonda görüştü. Minik Asiye’ye en kısa sürede Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından doku nakli yapılması bekleniyor.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün Gaziantep’te işçilerle yemek programında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hüseyin Ateş’i telefonla aradı.

Asiye Ateş’in sağlık durumu hakkında bilgi alan Erdoğan, ‘Asiye’nin gözlerinden öpüyorum. Rabbimden şifalar diliyorum. Namazlarımda da dua edeceğim inşallah. Allah sabırlar versin’ dedi.

En kısa sürede doku nakli yapılacak

Gaziantep’te oturdukları sitenin bahçesinde oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında yaralanan, sonrasında Antalya’ya sevk edilen Asiye Ateş’in Akdeniz Üniversitesi Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi sürüyor. 

Minik Asiye’ye en kısa sürede Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından doku nakli yapılması bekleniyor.

Ailesi yoğun bakım önünde bekliyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi önünde bekleyen Ateş ailesi, kızları Asiye’nin sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Baba Hüseyin Ateş, Cumhurbaşkanı ile görüştüklerini ve desteklerini esirgemediğini anlattı. Asiye’nin annesinin ise yoğun bakıma girdiği ve kızına yemek yedirdiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi’nde 22 Aralık’ta 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 3’ü tutuklanmıştı.

Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmişti

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle