• Ana Sayfa
  • Haber
  • Trump, ABD’yi Eleştiririp Çin’i Övdü; Sunucunun Yüz İfadesi Viral Oldu

Trump, ABD’yi Eleştiririp Çin’i Övdü; Sunucunun Yüz İfadesi Viral Oldu

 Trump, ABD’yi Eleştiririp Çin’i Övdü; Sunucunun Yüz İfadesi Viral Oldu
Okunuyor Trump, ABD’yi Eleştiririp Çin’i Övdü; Sunucunun Yüz İfadesi Viral Oldu

Röportaj yaptıkları sırada Candace Owens’ın Çin’i kötü bir şekilde anması üzerine Trump araya girdi. ABD’nin eğitim sistemini eleştirirken, Çin’i de öven Trump’ın konuşmasından sonra sunucunun yüzündeki ifade de sosyal medyada viral oldu. Trump da kullanıcılar tarafından ‘Maocu’ ilan edildi.

Eski ABD başkanı Donald Trump, Candace Owens ile 24 Aralık’ta The Daily Wire‘de yayınlanan bir röportaja katıldı. Muhafazakâr yorumcu ve siyasi aktivist olarak bilinen Owens, yaptığı Trump yanlısı aktivizmi ve Black Lives Matter ile Demokrat Parti’ye karşı eleştirileriyle de sıkça gündeme gelmişti.

Sputnik‘in aktardığına göre röportajda konuşulan konuların çoğunluğunu pandemi ve Kovid-19 aşıları oluştururken, internetin dikkatini çeken diğer kısmı ise Trump’ın, ABD ve Çin eğitim sistemlerini karşılaştırması oldu.

‘Çin’in eğitim sistemi bizimkinden çok daha iyi. Biliyor musun?’

Trump, çocukları kapsayan maske uygulamasından mutsuz olduğu yorumu üzerine sunucunun ‘Sanki Çin gibi’ çıkışı yapmasına tepki gösterdi.

Owens’in aksine ‘Çin gibi’ fikrine katılmadığını ifade eden Trump, ‘Çin’in eğitim sistemi bizimkinden çok daha iyi. Biliyor musun? Eğitimde ikinci veya üçüncü olarak derecelendirilirler. Biz ise 44’üncü sıradayız’ dedi.

Sunucunun o anki ifade ise sosyal medyada alay konusu oldu. Ayrıca Trump’ı da Çin savunucusu olarak nitelendiren kullanıcılar, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurucusu Mao Zedong benzetmeleri yaptı. ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle