• Ana Sayfa
  • Haber
  • Google Açıkladı! Türkiye 2021’de En Çok Hangi Yemekleri Aratmış?

Google Açıkladı! Türkiye 2021’de En Çok Hangi Yemekleri Aratmış?

 Google Açıkladı! Türkiye 2021’de En Çok Hangi Yemekleri Aratmış?
Okunuyor Google Açıkladı! Türkiye 2021’de En Çok Hangi Yemekleri Aratmış?

Google bu senenin en çok aratılan tariflerini açıkladı. Türkiye’de en çok neler aratılmış? Hangi yemekler popülerleşmiş?

Gelin hep birlikte bakalım!

10. Cizleme

Cizleme, Trakya’ya ait bir hamur işi. Mayalı hamurun tavada pişirilmesiyle yapılan bu yemek bu senenin en çok aratılan yemekler sırasında 10.luğu üstlenmiş.

9. Panna Cotta

Bu senenin en çok aranan tatlılarından biri bir İtalyan klasiği olan panna cotta olmuş. Listeye 9. sıradan giriş yapan bu tatlı, süt ve kremanın jelatinle pişirilmesiyle elde ediliyor. ‘Pişmiş krema’ manasına gelen panna cotta, bu sene çoğu mutfakta pişirilmiş!

8. Çiğ Köfte

Onsuz bir yıl zaten düşünülemez! Yöresel bir lezzetten ulusal bir lezzete dönüşen çiğ köfte bu sene en çok aranan 8. tarif olmuş.

7. Gulaş

Bir Macar çorbası olan gulaş, bu sene Türkiye’de en çok aratılan 7. tarif. Etli bir tencere yemeği olan gulaş oldukça lezzetli ve bir o kadar da doyurucu bir yemek.

6. Galette

Galette bir Fransız yemeği. Zevke göre tatlı ya da tuzlu yapılabiliyor. Galette kelimesi düz kek manasına gelen gale’den türetilmiş bir kelime. Kralların bile sofralarında olan bu yemek Türkiye’de en çok aratılan 6. yemek olmuş.

5. Sufle

Türkiye bu sene tatlıya doymamış! En çok aratılan 5. tarif tencerede sufleye ait. Fırından sıkılmış olanlar bu tarife bayılmış. Gerçi çikolataya kim hayır diyebilir ki? Fransız mutfağından bir tatlı tarifi olan sufle bu sene gönülleri fethetmiş.

4. Tulumba Tatlısı

Osmanlı’nın da favori tatlılarından olan tulumba tatlısı bu sene 4. sıradan listeye giriş yapmış.

3. Taco Tarifi

Bu sene Türkiye’de Meksika rüzgarları sert esmiş! En ünlü Meksika yemeklerinden biri olan taco Türkiye’de en çok aratılan 3. yemek tarifi olmuş. Taconun dünya sıralamasında 1. olduğunu da söylemeden geçmeyelim!

2. Soğuk baklava

O artık bir fenomen. Klasik baklavadan daha çok tüketildiğine şahitlik ettiğimiz soğuk baklava bu senenin en çok aratılan 2. yemeği olmuş.

1. Güllaç

Ve listenin en çok aratılan yemeği, Güllaç! Her ne kadar ona sütlü A4 kağıdı diyenler olduysa, peçeteyi ısırırım daha lezzetli olur denilse de o yüzyıllardır hayatımızda ve 2021’in de en çok aratılan yemeği! Gizli sevdamızsın güllaç!

2021’de Türkiye’de en çok aratılan tariflerini ve yemeklerini sizin için yazdık! 2022’de görüşmek üzere!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle