• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (24 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (24 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (24 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (24 Aralık)

24 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle öğrencilerin barınma sorunlarına ilişkin verdiği soru önergesine gelen yanıta göre; son 5 yılda yıllık ortalama 46 bin 119 öğrenci kayıt dondurdu.

2. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK’ün 2021 yılında, 100 bin şikâyete karşın iktidarı öven kanallara ceza vermediğini açıkladı.

3. Daha önce defalarca kaçan annesi Hafize Gülşen’i bulmak için Esra Erol’dan yardım isteyen 20 yaşındaki üniversitesi öğrencisi Arzu’nun stüdyoda yaşadıklarını anlattık.

4. Antalya’da Emrah Akgül, tartıştığı eşi Rukiye Akgül’ü apartman girişinde demir çubukla başına vurup, öldürdü.

5. Aksaray’da, öğrencisi T.K.’nin (10) boğazını sıkıp, darbeden ve hakkında 1,5 yıla kadar hapis cezası istenen matematik öğretmeni Ali Rıza Y.’nin (40) ifadesi ortaya çıktı. Ali Rıza Y.’nin, iddianamede yer alan ifadesinde, ‘T.K. hakkımda sınıfta sigara içtiğim ve öğrencilere küfrettiğim yönünde söylentiler çıkardı. Bu nedenle okul yönetimi ile aram bozuldu’ dediği öğrenildi.

6. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ‘nın seçimlerinde sandıkta birbiriyle yarışacak ve sektörü yönetmeye talip olacak iki isim öne çıkıyor; mevcut başkan Eyüp Aksu ve Yaşar Arabul. Seçim tarihi yaklaştıkça rekabet kızışmaya başladı. Aksu, sandıktaki en büyük rakibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

7. İstanbul Sultangazi’de yürüme engelli Uğur Karakış’ın kullandığı özel yapım bisikleti çalındı. Bisikletin borcunun bitmediğini belirten Karakış, hırsızlara seslenerek ‘Hastaneye gidemiyorum, bisikletim olmadan kapıya dahi çıkamıyorum’ dedi.

8. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, iktidara gelmeleri halinde KHK ile işten atılanların işe yeniden alınacaklarını söyledi. Tanrıkulu, ‘Yapacağımız ilk işlerden bir tanesi bu vatandaşlarımızdan özür dilemek, onlarla helalleşmek ve haklarını iade etmek olacak.’ dedi.

9. TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can, ‘Ben gemileri bağladım, böyle devam ederse hepsini durdurmak zorunda kalacağım, personel azaltacağım. Çünkü yürütemiyorum. Sebebi kim?’ diye sordu.

10. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine yüzde 27 zam kararı alındı.

11. Dünyaca ünlü Ekonomist Timothy Ash, Türkiye’nin son dönemde izlediği ekonomi politikalarına şaşkınlığını her fırsatta dile getiriyor. Son açıklamasında yıllardır ekonomi öğrenmek için zamanını boşa harcadığını, Erdoğan’ın tüm teorileri baştan yazdığını söyledi. Ash diğer paylaşımında da bir önceki açıklamasının ‘ironi’ olduğunu belirtti.

12. Döviz kurlarında yaşanan yükselişin ardından Bulgaristan vatandaşları alışveriş için Edirne’ye akın etmeye başlamıştı. Son günlerde kurlarda yaşanan düşüşün ardından alışveriş amacıyla gelen Bulgarlar bu kez şaşkınlık yaşadı.

13. Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş Türkiye ekonomisindeki son gelişmeler için Twitter hesabından yaptığı paylaşımda adeta isyan etti.

14. Diyanet İşleri Başkanlığı, yılbaşı kutlamaları için çam ağacı ve Noel Baba süslemeli pasta siparişi alan üreticiyi ‘Müslüman, Hristiyanların Noellerine alet olmamalı’ diyerek geri çevirmeye çağırdı.

15. 1. sınıflara okuma yazmayı öğretirken bir yandan da harflere uygun yiyecekler yapan öğretmenle tanışın.

16. Ekonomist Timothy Ash geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda şaka amaçlı ‘Biz batılı ekonomistler hepimiz aptalız’ demişti. Bunu ciddiye alan da Yeni Şafak ve Akit gibi belli başlı mecralar oldu. Ash bunun ironi olduğunu belirtince paylaşılan haberler ufak bir operasyonla yayından kaldırıldı.

17. Bir flört uygulamasında tanıştığı adamın kendisine nasıl davrandığını paylaşan bu kadın, tüm TikTok kullanıcılarını şaşırtmayı başardı. Bardağı taşıran son damla ise adamın kendisini ‘güzel göründüğü’ gerekçesi ile eve geri yollaması olmuş. Detaylar aşağıda. ????

18. İngiltere’de yaşayan ve bir ‘Mağara Kadını’ olarak yaşamını sürdüren bu kadının açıklamaları kan donduran cinsten…

19. İnsanlar gerçekten karşılarındakine laf söylerken kendilerine hiç ama hiç bakmıyorlar. Özellikle sosyal medyada bu tip kişileri çok görmüşsünüzdür. Bunlardan en sonuncusunu Vedat Milor yaşadı. Elbette o efendi bir adam olduğu için karşısındakine küfretmedi ama küfretmekten beter yaptı. Buyurun bakalım neler olmuş?

20. Yine bir trend haline gelen yoksulluk romantizmiyle karşınızdayız. ‘@de_becasse’ isimli bir hesabın ‘İçimiz ısınsın’ notuyla paylaştığı fotoğraf insanları rahatsız etti. Kullanıcılar ikiye bölündü.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle