Sağlıkta Şiddet Bitmiyor: Doktorlara Bir Günde İki Ayrı Saldırı

 Sağlıkta Şiddet Bitmiyor: Doktorlara Bir Günde İki Ayrı Saldırı
Okunuyor Sağlıkta Şiddet Bitmiyor: Doktorlara Bir Günde İki Ayrı Saldırı

Ülkede sağlık çalışanlarına şiddet hız kesmiyor. Bugün Bolu ve Mersin’den doktorlara yönelik iki ayrı saldırı haberi geldi.

İlk şiddet olayı Tarsus Devlet Hastanesi’nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre anne C.Y., rahatsız olan çocuğu Y.Y.’yi Tarsus Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirdi. Dr. Hüseyin Akdoğan, çocuğu muayene edeceği sırada iddiaya göre, diğer bir doktorla hastası hakkında kısa süreli fikir alışverişinde bulundu.

Bu duruma tepki gösteren çocuğun annesi C.Y.,  Dr. Hüseyin Akdoğan ile tartıştı. Tartışmanın sona ermesinden sonra çocuğu tedavi eden Dr. Akdoğan’ın yanına bir süre sonra baba E.Y., geldi. E.Y., yanında arkadaşı M.Y ile acil servise girer girmez görevli Akdoğan ile tartışarak, darp etti. 

Olayın büyümesiyle özel güvenlik görevlileri araya girdi. Daha sonra gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan E.Y., ve arkadaşı M.Y., polis merkezine götürüldü.

O anların görüntüleri ????

Sırasını beklemek istemedi doktorun burnunu kırdı

Bolu’da ise eşini göz muayenesi için Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götüren Y.E.D.’nin eşi sıra beklemek istememesi üzerine poliklinikte bulunan hemşirelerle tartıştı.

Doktorun burnu kırıldı ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle