Pitbull Saldırısıyla İlgili 3 Kişi Tutuklandı

 Pitbull Saldırısıyla İlgili 3 Kişi Tutuklandı
Okunuyor Pitbull Saldırısıyla İlgili 3 Kişi Tutuklandı

Gaziantep’te pitbull cinsi 2 köpeğin site bahçesinde saldırdığı 4 yaşındaki Asiye Ateş ağır yaralanmış, köpekleri besledikleri belirlenen 5 kişi ile site güvenlik görevlisi gözaltına alınmıştı.

Korkunç olay dün Şahinbey ilçesinde meydana geldi. Bir sitede oturan 5 kişiye ait 2 köpek, site çalışanının 4 yaşındaki çocuğuna saldırdı. 

Köpekler küçük Asiye Ateş’i baş ve boğaz bölgesinden hayati tehlike oluşturacak şekilde yaraladı. Çığlıkları duyan vatandaşların yardımı sonucu güçlükle kurtarılan çocuk, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Asiye’nin tedavisi sürüyor

Buradaki müdahalenin ardından özel hastaneye sevk edilen Asiye Ateş’in tedavisi sürüyor. 

Adliyeye sevk edildiler

Olay sonrası gözaltına alınan 3’ü kadın 6 şüpheli, İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcılığınca, sitenin güvenlik görevlisi olan A.Ç, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Şüpheliler Süheyla K. Mustafa E. ise ‘haftada 3 gün imza atma’ ve ‘yurt dışına çıkış yasağı’, adli kontrol şartlarıyla serbest bırakıldı.

3’ü tutuklandı

Zanlılar Zeynep C, Zeliha C. ve Mustafa Y. ise nöbetçi 2. Sulh Ceza Hakimliğince ‘nitelikli kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

İki köpek ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

Köpeklerin saldırdığı anlar ⚠️ Rahatsız edici görüntüler⚠️

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle