• Ana Sayfa
  • Haber
  • Köpek Saldırıları Gündemdeydi: Erdoğan’dan ‘Sokak Hayvanları’ Açıklaması

Köpek Saldırıları Gündemdeydi: Erdoğan’dan ‘Sokak Hayvanları’ Açıklaması

 Köpek Saldırıları Gündemdeydi: Erdoğan’dan ‘Sokak Hayvanları’ Açıklaması
Okunuyor Köpek Saldırıları Gündemdeydi: Erdoğan’dan ‘Sokak Hayvanları’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu belirterek belediye başkanlarına çağrı yapan Erdoğan, ”Sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurun’ dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Kızılcahamam’da ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Gaziantep’te 4 yaşındaki çocuğa pitbull saldırısı haberi gündemdeyken dikkat çeken bir mesaj veren Erdoğan, belediye başkanlarından sahipsiz hayvanlar için önlem almalarını istedi.

‘Sahipsiz hayvanlar için ön alın’

Maalesef medyada sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerin yol açtığı facialarla ilgili üzüntü verici haberlere rastlıyoruz.

Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Belediye başkanlarına sesleniyorum, sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabiliriz. Barınaklar sorununu hep birlikte aşmamız gerekiyor.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle