Erdoğan: ‘Benim Mezarım Büyük Olacak, Diğerleri Düşünsün’

 Erdoğan: ‘Benim Mezarım Büyük Olacak, Diğerleri Düşünsün’
Okunuyor Erdoğan: ‘Benim Mezarım Büyük Olacak, Diğerleri Düşünsün’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Topraktan geldik, oraya gideceğiz. Ben 1.85 boyundayım, dolayısıyla mezarım da ona göre büyük olacak. Diğerleri düşünsün’ dedi. 

Erdoğan, Kızılcahamam’da düzenlenen ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Partisine seçim talimatı veren Erdoğan, ‘Merkezi yönetimde ne kadar güçlü olursak, belediyelerimizi de o kadar güçlü destekleyebiliriz. 2023 Haziran’daki seçime göre hazırlanmanızı istiyorum’ diye konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

CHP’li belediyeleri hedef aldı

‘AK Parti belediyelerindeki başarısıyla milletin gönlüne girmiş orada merkezi yönetime gelmiş bir partidir. Çeyrek asrı aşan yürüyüşümüz boyunca belediye hizmetleri konusundaki hassasiyetimiz azalmadı. Hangi görevde olursak olalım 81 vilayetteki belediyeleri yakından takip ettik. Bugün de 15 büyükşehir, 25 şehir, 238 ilçe AK Parti’li kadrolarca yönetilmektedir.

Son seçimlerde CHP’ye geçen belediyelerin şehirlerimize nasıl ağır maliyetler getirdiğini takip ediyoruz. Ne ülkemizi, ne milletimizi, ne de partimizi böyle bir durumla bırakmaya hakkımız yoktur. Hep birlikte daha çok çalışacağız. Bir duvarın tuğlaları gibi birbirimizi destekleyerek hedeflerimize doğru yürüyeceğiz.

AK Parti’de siyaset yapan herkes kendi kişisel kariyerinden önce ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını düşünmek mecburiyetindedir. Belediye başkanına gurur, kibir asla yakışmaz. Biz tevazu ehli olmaya mecburuz. Aksi takdirde sorun katlanarak büyür.

Başarımızı artırarak sürdürmemiz şarttır. Merkezi yönetimde ne kadar güçlü olursak, belediyelerimizi de o kadar güçlü destekleyebiliriz. 2023 Haziran’daki seçime göre hazırlanmanızı istiyorum. CHP’ye geçen belediyelerin şehirlerimize nasıl ağır maaliyetler getirdiğini hep birlikte görüyoruz.

“Gideceğimiz yer toprak” ????

Bir şehirde belediye başkanımız kucaklayıcı olursa, teşkilatımızın diğer birimleri de ona uyacaktır. Belediye başkanına gurur, kibir asla yakışmaz. Biz tevazu ehli olmaya mecburuz. Neyiz, kuluz. Eninde sonunda gideceğimiz yer toprak. Ben 1,85 boyundayım, mezarım da ona göre büyük olacak. Diğerleri düşünsün. Takdir-i ilahi neyse o olacak. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Hiçbirinizi size olan güvenimi, itimadımı boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle