• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP Sözcüsü Çelik: ‘Fiyatların Düşmesi İçin Denetimler Sürüyor’

AKP Sözcüsü Çelik: ‘Fiyatların Düşmesi İçin Denetimler Sürüyor’

 AKP Sözcüsü Çelik: ‘Fiyatların Düşmesi İçin Denetimler Sürüyor’
Okunuyor AKP Sözcüsü Çelik: ‘Fiyatların Düşmesi İçin Denetimler Sürüyor’

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Fahiş fiyatla ilgili denetimler güçlü bir şekilde devam ediyor. Bir takım düzenlemeler yapıldı. Şu an itibariyle bu düşüşün gerçekleşmesi yönündeki denetimler sıkı şekilde devam ediyor’ dedi. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Kızılcahamam kampında basın açıklaması düzenledi. Çelik, özetle şunları kaydetti:

‘Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklarda başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan ve üzüntü veren başıboş köpeklerle ilgili belediye başkanlarına verdiği talimat çok önemlidir. Sokak hayvanları için barınaklar yapılmasını önemli görüyoruz. Partimize bu konuda bir şeyler yapılması ile ilgili çok sayıda mesaj geliyordu. Belediye başkalarımız bunu süratle hayata geçirecektir.

“Yatay mimari olmazsa olmazımız”

Yatay mimari konusu AK Parti belediyeciliği açısından artık olmazsa olmaz bir konudur. Bizim taahhütlerimiz var sıfır atık konusunda. Yeşil devrimden bahsediyoruz. Kent hakkı insan hakkı. Kentin demokratik bütünleşmesi açısından çok önemli. Bu konuda da kapsamlı değerlendirmeler yapıldığını söyleyebilirim.

Belediyelerimizin kapsamlı çalışmalarıyla pandemiye yönelik güçlü çalışmalar yaptıklarını gördük.Belediyelerimiz bu sınavı Türkiye’de başarılı bir şekilde verilmesi için son derece başarılı çalışmalar ortaya koydular. Bu toplantının son derece başarılı bir istişare toplantısı olduğunu, seçimlere doğru giderken hem genel seçimlerin hem yerel seçimlerin zamanında yapılması, seçimlere kadar olan süreyi son derece iyi değerlendirmelerini belirttik.

Kılıçdaroğlu’na “bedava elektrik” eleştirisi

Hikâye bizim memleket Adana’da devam ediyor. Bu dizi dönüşmeye başladı. Seyircisi ne kadar bilmiyorum ama senaryosu kötü olan bir dizi. Belediyelerin yetki alanında olmayan bir konuda Açıklama yapıyor. Siyasi açısından siyasi rüşvet ve siyasi şantaj arasında salınan bir üslup. Demokratik bir siyasette hepimizin amiri vatandaştır.

Bu açıklamanın ardından bir çok arkadaşımız şu çağrıyı yaptı: Belediyeler sizde, Adana’da, Hatay’da, İzmir’de, Mersin’de belediyeleriniz var. Nasıl yapılacağını gösterin. Dün bu soru Kılıçdaroğlu’na soruldu. ‘Taşlık arazilere güneş panelleri kurup elektrik üreteceğiz’ dedi. ‘Ama Adana’da yeteri kadar taşlık arazi yok’ dedi. Tutarsızlık üzerine tutarsızlık devam ediyor. Mahcubiyet duymaları gereken bir şekilde konu kendi hanelerine yazılmıştır.

“Dolarla ilgili olumsuz senaryoların çöktüğünü gördük”

Bu doların geldiği noktanın bizi olumsuz noktalara götüreceğine dair senaryoların Cumhurbaşkanımızın Kabine toplantısı sonrası açıklamaları sonrası nasıl çöktüğünü gördük. Dolarda düşüş yaşanmıştır. Vatandaşlarımızın mevduatlarını koruyacak güçlü bir manifesto ortaya konuşmuştur. 

Fahiş fiyatla ilgili denetimler güçlü bir şekilde devam ediyor. Bir takım düzenlemeler yapıldı. Şu an itibariyle bu düşüşün gerçekleşmesi yönündeki denetimler sıkı şekilde devam ediyor. Gereken adımları atarız.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle