• Ana Sayfa
  • Haber
  • Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı: Ziya Bandırmalıoğlu Cinayetinde Mega Yat İddiası

Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı: Ziya Bandırmalıoğlu Cinayetinde Mega Yat İddiası

 Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı: Ziya Bandırmalıoğlu Cinayetinde Mega Yat İddiası
Okunuyor Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı: Ziya Bandırmalıoğlu Cinayetinde Mega Yat İddiası

Susurluk Davası’nda sanık sandalyesinde oturan Ziya Bandırmalıoğlu’nun önceki gün ölümüne neden olan çatışmanın ardında ‘Lord Of The Seas’ adlı yatın olduğu iddia edildi. Ayrıca 3 kişinin hayatını kaybedip 5 kişinin de yaralandığı çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul’un ünlü mekanlarından Kadıköy’deki Kalamış Develi Balık Lokantası’nın üst katında silahlar ateşlendi. Ziya Bandırmalıoğlu ve yanındaki eski polis Şahin Aslan öldü. Fuat, Hüseyin ve Ayhan Çakıroğlu yaralandı.

BirGün’den Timur Soykan’ın edindiği bilgilere göre, bu çatışmanın arkasında Türkiye’nin en büyük yatlarından ‘Lord Of The Seas’in satışı vardı.

58 metrelik mega yatın ilk ismi ‘Egeria’ydı. Yerli yapım en büyük yat olarak 2012 yılında denize indirilmişti ve sahibi Hüseyin Rüştü Altuntaş’tı. 40 milyon avroya mal edildiği açıklanan mega yatın içinde helikopter pisti, yüzme havuzu, sauna ve spor salonu bulunuyor. Lüks yat tamamen uzaktan mobil cihazlarla kontrol edilebiliyor.

Hüseyin Rüştü Altuntaş öldükten sonra aile arasında yatın sahibinin kim olacağına dair miras davası yıllarca sürdü.

Birkaç yıl önce Hüseyin Rüştü Altuntaş’ın oğulları, yatı satmak istedi. Nef Ataköy’ün yapıldığı arazinin sahibi Hasan Peker ile 25 milyon avroya anlaştılar. Pazarlıklar sonucu Nef Ataköy’den 8 dükkan karşılığında el sıkıştılar. Ancak bu dükkanlar beklenen değere ulaşmadı. Altuntaş kardeşler, 8 dükkana en fazla 10 milyon avro değer biçildiğini belirterek mega yatı geri istedi. Ancak Hasan Peker “Ticaretimiz bitmiştir” diyerek kabul etmedi. Tehditler ve tartışmalar uzun süre devam etti. İddiaya göre; 6 ay önce Ziya Bandırmalıoğlu, Erkan ve Volkan Altuntaş’a bu işi 2 milyon dolar karşılığında çözeceğini söyledi. Erkan Altuntaş, önceki gün Develi Balık Lokantası’nda Fuat Çakıroğlu ile yatın iadesi ile ilgili konuşurken kavga çıktı. Birbirlerine hakaret ettiler. Erkan Altuntaş lokantadan ayrıldıktan sonra Ziya Bandırmalıoğlu ve eski polis Şahin Aslan geldi. Aynı masada bir süre konuştular ve silahlar çekildi.

Çıkan çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.

Ayrıca çıkan çatışmanın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle