Borsa İstanbul’da Düşüşler Hızlandı: Devre Kesici Çalıştı

 Borsa İstanbul’da Düşüşler Hızlandı: Devre Kesici Çalıştı
Okunuyor Borsa İstanbul’da Düşüşler Hızlandı: Devre Kesici Çalıştı

Borsa İstanbul’da negatif seyir sürüyor. 

Satışların hızlanmasıyla BİST 100 endeksinde düşüşün yüzde 5’i bulmasıyla devre kesici tetiklendi.

Borsa İstanbul yönetiminden açıklama

BİST tarafından yapılan açıklamada, ‘Saat 14:39:26 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir’ denildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur.

İşlemler kaçta başlayacak?

Pay Piyasasında sürekli işlem yöntemi uygulanan paylar, gayrimenkul yatırım fonları, girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul sertifikalarında saat 14:59:26’de tek fiyat emir toplama, 15:04:26’de eşleştirme yapılacak ve 15:09:26’den itibaren işlemlere kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edilecektir.

Pay Piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 14:59:26’de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 15:09:26’den itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir.

VİOP’taki Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmeler ile BAP Pay Senedi Repo Pazarı’nda işlemler saat 15:09:26’de yeniden başlayacaktır.

Varant, sertifika, BYF ve yeni pay alma hakkı kuponu sıralarında işlemler 15:09:26’den itibaren kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edecektir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle