• Ana Sayfa
  • Haber
  • ABD’li Diplomat Pasaportunu Satarken İstanbul Havaalanında Yakalandı

ABD’li Diplomat Pasaportunu Satarken İstanbul Havaalanında Yakalandı

 ABD’li Diplomat Pasaportunu Satarken İstanbul Havaalanında Yakalandı
Okunuyor ABD’li Diplomat Pasaportunu Satarken İstanbul Havaalanında Yakalandı

İstanbul Havalimanı’ndan sahte pasaportla Almanya’ya gitmek isteyen Suriye uyruklu yolcu yakalandı. Sahte pasaportun ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda çalışan bir diplomata ait olduğu ve diplomatın 10 bin dolar karşılığında yolcuya sattığı ortaya çıktı. ABD’li diplomat tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Suriye uyruklu R.S., Almanya’ya seyahat etmek için İstanbul Havalimanı’na gitti. Kendi pasaportuyla pasaport kontrol noktasından geçen Suriyeli yolcu arındırılmış salonda ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda diplomat olarak çalışan D.J.K. ile buluştu.

Yolcu bekleme salonunda bir süre konuşan iki yolcu daha sonra yakın alanda bulunan bir tuvalete girdiler. ABD’li diplomat burada kendisine ait hususi pasaportunu 10 bin dolar karşılığında Suriyeli yolcuya teslim etti.

Yakalanmamak için üstlerini de değiştirmişler

Pasaportu alan Suriyeli, bir süre daha yolcu bekleme salonunda beklerken, ABD’li diplomat oradan ayrıldı.

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik kamerasına takılan Suriyeli yolcu bir süre daha orada bekledi. Olay yerine polis ekipleri gelerek yolcunun pasaportunu kontrol etti.

Bu sırada R.S. olay yerinden kaçmaya başladı. Havalimanında bir noktada buluşan ikili, polise yakalanmamak için üstlerini değiştirdi. Bu anlar güvenlik kameraları tarafından takip edildi.

Güvenlik kameraları tarafından yerleri tespit edilen iki yolcu polis tarafından yakalandı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle