• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (21 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (21 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (21 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (21 Aralık)

21 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası TL mevduat hesapları için açıkladığı yeni düzenleme sonrası vatandaşlar, günün ilk ışıklarında soluğu döviz bürolarında aldı.

2. Vergilere büyük zam. 1 Ocak 2022’den itibaren Özel İletişim Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Damga Vergisi, harçlar, Vergi Usul Kanunu (VUK) kapsamındaki cezalar yüzde 36,2 oranında artırıldı. Emlak Vergisi ise yüzde 18,10 oranında zamlandı.

3. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, ‘Pandeminin etkisiyle 2020’de dünya ortalama yüzde 3.5 küçüldü. Yani bütün dünya fakirleşti. İki ülke sadece ayakta kalabildi. Çin ve Türkiye’ dedi.

4. Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı İHA kameramanı Ahmet Demir, yaşadıklarını anlattı. Kameralar önündeki saldırının etkisinden hâlâ çıkamadığını belirten Demir, yemek yiyemediğini 4 günde 3 saat uyuyabildiğini söyledi. Ruhen çöktüğünü ifade eden Demir ‘annem yediğim tokadı gördüğünde fenalaştı. Bu duruma her şeyden daha çok üzüldüm” diye konuştu. Fatma Şahin’in yayın sonrası kendilerini azarladığını da ilk kez anlatan Demir, ‘yapılan izahtan sonra özür diledi’ dedi.

5. Bursa’da Ali Kemal Uyar (81), eşi Gülser Uyar’ı (77) uyuduğu sırada tüfekle vurarak öldürdü. Ali Kemal Uyar, savcılık sorgusunda, ‘Eşim beni aldatıyordu. Hamile olduğu için öldürdüm’ dedi.

6. Dünyanın birçok ülkesindeki ekonomik gelişmeleri takip eden ve yorumlayan ünlü ekonomist Timothy Ash, dövizdeki büyük oynaklığı hayretler içinde izledi.

7. Narmin Balayeva’nın sunduğu Haber Global’de yayınlanan Poster programına konuk olan Emre Kınay tepki çeken açıklamalarda bulundu. Kınay, ‘Türk toplumunun erkeklerinde sıkıntı var, sorumlusu da kadınlar’ dedi.

8. Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Ballık köyünde Mehmet A. (65), E.Ş. (6) adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

9. ‘Gerekirse simit yenecek ama bugünleri de kolay atlatacağız’ diye Hülya Avşar’ın yıllar önce ‘radyasyonlu çay’ önerdiği ortaya çıktı.

10. İstifa eden Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın Sabah gazetesinde Ankara Temsilciliği yaptığı dönemde işten çıkardığı Şamil Tayyar’a, tazminat isteyince kağıda penis resmi çizip ‘Anca bunu alırsın’ dediği iddia edildi. Tayyar, olayın gerçek olduğunu ifade etti.

11. Hazine ve Maliye Bakanlığı dövize dayalı TL mevduat düzenlemesinin detaylarını açıkladı.

12. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’ye göre, sosyal içerik üreticisi ve mobil platformlar için uygulama geliştirenler KDV’den istisna olacak.

13. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, son günlerde sahte içkiden ölümlerin artmasının ardından alkollü içeceklerde Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılabileceğini iddia etti.

14. Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı ‘Vadeli mevduat hesabı caiz mi?’ sorusuna yanıt verdi.

15. Katar’da LGBTİ bayraklarına benzer gökkuşağı desenlerindeki çocuk oyuncakları yasaklandı. Yapılan açıklamada, bu tür oyuncak vs. ürünlerin ‘İslami değerlere aykırı olduğu’ belirtildi.

16. Çocuğunu doğurmak için dakikalar sayarken eski eşi ile karşılaşan kadının bahtsız hikayesi için buyurun…

17. Sahip oldukları enteresan evlilik ile görenleri şaşırtan çiftin hikayesini sizler için derledik. Detaylar için buyurun…

18. Euro ve Bulgar levasının Türk lirasına karşı değer kazanmasıyla Edirne sınırında hareketlilik artıyor. Özellikle şehirde semt pazarı kurulan cuma günleri büyük bir kalabalık oluyor. Son günlerde boşaltılan market rafları ve dolu eczanelerle gündeme gelen Edirne’ye alışverişe gelen Bulgarların iletişim için kullandıkları Facebook gruplarını inceledik.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle