Emniyetten Zehir-2 Operasyonu: 100’den Fazla Gözaltı

 Emniyetten Zehir-2 Operasyonu: 100’den Fazla Gözaltı
Okunuyor Emniyetten Zehir-2 Operasyonu: 100’den Fazla Gözaltı

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yaklaşık 1000 adreste, zehir ve alkol olmak üzere arama yapıldı. ‘Zehir’ ve ‘Zehir-2’ operasyonlarında yapılan aramada 100 den fazla şüpheli gözaltına alındı.

Sahte içki nedeniyle ülke genelinde can kayıplarının artması sonrası emniyet güçleri operasyonlarını artırdı.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) koordinesinde, ülke genelinde yasa dışı içki imalathanesi ve depo olarak kullanılan, yetkisiz etil alkol satışı yapılan 563 adrese yönelik ‘Zehir-2’ operasyonu başlatıldı.

563 adreste arama yapıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, KOM birimlerince ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen koşullarda yasa dışı üretilen ve zehirlenmelere sebebiyet veren sahte/kaçak alkollü içki ile mücadele çalışmaları kapsamında başta ‘Zehir’ ve ‘Alkol’ olmak üzere birçok operasyonun gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Halk sağlığının korunması amacıyla sahte içki üretiminin yapıldığı yasa dışı imalathaneleri deşifre etmek ve satılan sahte/kaçak içkinin tüketiciye ulaşmasını engellemek amacıyla KOM koordinesinde 81 ilde ‘Zehir- 2’ operasyonun başlatıldığı vurgulandı.

Operasyon kapsamında, ülke genelinde yasa dışı imalathane ve depo olarak kullanılan, yetkisiz etil alkol satışı yapılan 563 adreste arama yapıldığı kaydedilen açıklamada, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarınca haklarında gözaltı kararı bulunan çok sayıda şüphelinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Zehir’ ve ‘Zehir-2’ operasyonlarında yaklaşık 1000 adreste arama yapılarak 100 den fazla şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle