• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (20 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (20 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (20 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (20 Aralık)

20 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Oyuncu Sezai Aydın, koronavirüs nedeniyle 69 yaşında yaşamını yitirdi.

2. Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevden alınmadan 1 ay önce belediye bütçesinden ‘acil’ olarak mobilya aldığını, mobilyaların Gökçek’in evine taşındığını yazdı.

3. ‘Şakkadanak’ çıkışıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, şimdi de yüksek döviz kurunun ‘balon’ olduğunu öne sürdü. ‘Dövizi alınan tedbirlerle geberteceğiz!..’ diyen Batırel, Türkiye’nin uçacağını iddia etti.

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü konuşmasında Merkez Bankası’nın döviz rezervlerine de değindi. Erdoğan, ‘Başbakanlığım döneminde bu döviz rezervini 135 milyar dolara kadar çıkardık. Daha sonra bir düşüş yaşandı, yoktum. Cumhurbaşkanıydım’ dedi.

5. HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bir yayın sırasında öfkelenip ses kontrolü yapan genç çalışana tokat attı.

6. Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti. Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayında Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir’e tokat attığı görüntüleri sonrasında görevini bıraktı.

7. NG Araştırma Şirketi benderimki.com üzerinden 2045 kişinin katılımıyla gerçekleşen ‘Vatandaşın Ekonomik Duruma Bakışı’ anketinin sonuçlarını yayınladı.

8. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu ‘Eğer konutunuzda depo ve borular eskimemişse, kirlilik yaratmıyorsa musluk suyunu rahatça içebilirsiniz’ dedi.

9. Yayın sırasında ses kontrolü yapan bir çalışana attığı tokatla gündeme gelen HaberTürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya hakkında eski Habertürk muhabiri Aslı Işık’tan da şiddet suçlaması geldi. Işık, ‘Adam şiddeti öyle içselleştirmişti ki, 7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı.’ dedi ve yaşadıklarını anlattı.

10. Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü Ahmet Akgündüz Hollanda’da doğalgaz fiyatlarının yüzde 100 arttığını ve 3 odalı evi için 500 Euro ödediğini Twitter hesabından paylaştı. Ardından da gurbetçiler Akgündüz’ün yalanını doğalgaz faturalarıyla ortaya çıkardı.

11. Sık sık hedef göstermeleriyle ve provokatif paylaşımlarıyla gündeme gelen AKP’nin yayın organı karikatür dergisi Misvak, sosyal medya hesabından döviz alım satımına %18 KDV geleceğini öne sürdü.

12. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 2021 yılı için ne kadar vergi ödeyeceğine dair açıklamada bulundu.

13. Türkiye’nin ekonomik gündemine ilişkin açıklama yapan MÜSİAD, ‘Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez’ dedi. MÜSİAD’ın açıklamasında, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzu yeniden ifade ediyoruz’ denildi.

14. Ciner Medya Grubu’nun Ankara Temsilciliğini yapan Muharrem Sarıkaya’nın HaberTürk yayını sırasında ses kontrolü yapan genç bir çalışana tokat atması gündeme bomba gibi düşmüştü. Tepkilerin çığ gibi büyüdüğü bu olayın ardından şimdi de sosyal medyada kullanıcılar çalışanın tepki vermemesi nedeniyle ikiye bölündü.

15. Erdoğan’ın ekonomistlere göre dayanağı olmayan faiz teorisi Türk Lirası’nı her gün daha hızlı bir şekilde eritiyor. Faiz tezi öyle bir tartışma yarattı ki iş insanlarından sanatçılara, sanayicilerden Cübbeli’ye kadar şiddetli olmasa da itirazlar geldi. Peki o dönemin çiçeği burnunda başbakanı 2004 yılında faiz hakkında ne demişti?

16. AKP Ağrı Belediyesi Meclis Üyesi Selma Gökçen’in dün Ağrılı esnaf adına(!) yaptığı etiket paylaşımı çokça tepki çekmişti. Bu tip durumlarda foyası ortaya çıkan kişinin ortalıktan kaybolması veya sessizliğe bürünmesine alışkınız normalde. Ancak kendi haberine yaptığı yorum kelimeleri tarifsiz bıraktı.

17. Türk Lirası’ndaki değer kaybı ve döviz kurlarındaki artışın etkilediği kalemlerden biri de kuruyemiş oldu. 1 adet kaju 50 kuruş oldu.

18. AKP Başkanvekili Mustafa Elitaş, ‘Memur dahil tüm çalışanların maaş ve ücretlerinin brüt asgari ücrete kadar olan kısmı vergiden muaf olacak’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle