• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Kusursuz, Türkiye’de Tek, Koleksiyonluk’: Kuş Serisi Otomobillerin Fiyatı Sıfıra Yaklaştı

‘Kusursuz, Türkiye’de Tek, Koleksiyonluk’: Kuş Serisi Otomobillerin Fiyatı Sıfıra Yaklaştı

 ‘Kusursuz, Türkiye’de Tek, Koleksiyonluk’: Kuş Serisi Otomobillerin Fiyatı Sıfıra Yaklaştı
Okunuyor ‘Kusursuz, Türkiye’de Tek, Koleksiyonluk’: Kuş Serisi Otomobillerin Fiyatı Sıfıra Yaklaştı

Türkiye’nin otomotiv tarihinde önemli izler bırakan, adlarına hayran sayfaları, fan kulüpleri kurulan, hatta belgesellere konu olan ‘kuş serisi’ olarak bilinen “Şahin, Doğan, Serçe, Kartal” model araçlar hala ikinci el piyasasında ilgi görüyor. Son dönemde istenen fiyatlarıyla haberlere konu olan Kuş serisi, ‘Fabrikadan çıktığı gibi’, ‘Kusursuz’, ‘Türkiye’de tek’, ‘Koleksiyonluk’ gibi başlıklarla açılan ilanlarıyla da dikkat çekiyor.

Ülke genelinde 7’den 70’e her kesimin kullandığı ve halk arasında ‘kuş serisi’ olarak adlandırılan ‘Serçe, Şahin, Kartal ve Doğan’ model otomobiller, şu anda üretimde olmasa da tarihe tanıklık ediyor. Yüz binlerce Tofaş hayranı, hala ilk günkü heyecanla ve tutkuyla otomobillerini kullanıyor.

Tofaş’ın Bursa tesislerinde 1981 yılında üretimine başlanan, 2003’te de seri üretimine son verilen ‘kuş serisi’, son dönemde istenen yüksek fiyatlarıyla sıkça haberlere konu olurken, online satış platformlarındaki ilanlarıyla da dikkat çekiyor.

300 bin liraya ilanlarda

NTV’nin haberine göre, 1 milyon 700 bin adetle Türkiye’nin en çok üretilen ve satılan binek otomobil unvanına sahip olan kuş serisi modeller bugün bile 300 bin TL’lere varan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Online satış platformalarında en çok rastlanan ilan başlıklarından birisi ‘Koleksiyonluk’.

Özenle saklanan ve bakımları yapılan Doğan ve Şahin’ler sıfır otomobillere yaklaşan fiyatlarla satılıyor.

‘Türkiye’de tek’ başlığı ilanlarda sıkça görülen başlıklardan bir diğeri.

Kuş serisi araçların ilanlarının çoğunda ‘garaj arabası’ ibaresi dikkat çekiyor. Bu araçların kilometreleri genellikle aracın yaşına göre çok düşük oluyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle