• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Aralık)

19 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 5B, Türkiye saatiyle 06.58’de ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü’nden başarıyla uzaya fırlatıldı.

2. Bu yıl ilaç alımları için euro üzerinden belirlenen sabit kurun 4,57 TL olduğunu ve güncel kurun 19 TL’ye kadar ulaştığını ifade eden CHP’li Taşcıer, “İthal ilaç fiyatlarında en az yüzde 120’lik bir artış yaşanacak” dedi.

3. Karadeniz’de sezon başında bolca avlanan ve kilosu 10 TL’den satılan hamsi, deniz suyu sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle kuzeye yöneldi. Böylece hamsi avcılığı dibe vururken kilosu da son yılların en yüksek fiyatı olan 60 TL’ye kadar çıktı.

4. İstanbul Sultangazi’de otomobilinin arkasına ‘Çok acemiyim’ yazısı asan sürücü kaza yaptı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

5. ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Tuz Gölü’nde kuraklığın yıllar içinde neden olduğu değişimi gösteren uydu görüntülerini paylaştı. Gölün bazı yaz mevsimlerinde tamamen kuruduğuna dikkat çekilen paylaşımda göldeki suyun giderek azaldığı belirtildi.

6. Ağrı Belediyesi AKP’li Meclis üyesi Selma Gökçen, bu sabah evinde çektiği fotoğrafları Ağrı esnafının astığı fiyat etiketi gibi göstermeye çalıştı. Kendisinin çektiği fotoğraflardaki halı ve çıplak ayak detayı gözlerden kaçmadı tabii…

7. Üreticiler yaz aylarında tüketicinin et ve süt ürünlerini bulmakta zorlanabileceği uyarısında bulunarak hükümete ‘acil önlem alın’ çağrısı yaptı.

8. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Ayhan Oğan, ekonomiyle ilgili yaptığı bir Twitter paylaşımıyla gündemde.

9. Kamu görüşü hakkında çalışmalar yürüten uluslararası araştırma şirketi Ipsos, 33 ülkeden yaklaşık 22 bin insana 2021 hakkındaki düşüncelerini ve 2022 beklentilerini sordu. Sonuçlar şaşırtıcı!

10. Gündemdeki ve siyasetteki sorunları hiç çekinmeden dile getiren bir isim Şahan Gökbakar biliyorsunuz ki. Türkiye’nin durumunu bizlerle birlikte ‘sesli’ düşünebilen sanatçılardan. Ama o da artık daha fazla dayanamayıp içinde bulunduğumuz hale isyan etti…

11. Dünyanın iki ayrı ucunda yaşayan bu çift, evlendikten sonra sadece 4 kez fiziksel olarak bir araya gelmiş…

12. Gerçekten büyük bir krizle karşı karşıya kalan Venezuela’nın durumu Türkiye’nin durumuna az da olsa benziyor ve insanları korkutuyor. İşte batmanın eşiğine gelen Venezuela’nın şu anki durumu…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle