• Ana Sayfa
  • Haber
  • Ne Alırsan 1 Euro! Yılbaşı Alışverişine Gelen Bulgarlar Edirne’de Tüm Otel Odalarını Rezerve Etti

Ne Alırsan 1 Euro! Yılbaşı Alışverişine Gelen Bulgarlar Edirne’de Tüm Otel Odalarını Rezerve Etti

 Ne Alırsan 1 Euro! Yılbaşı Alışverişine Gelen Bulgarlar Edirne’de Tüm Otel Odalarını Rezerve Etti
Okunuyor Ne Alırsan 1 Euro! Yılbaşı Alışverişine Gelen Bulgarlar Edirne’de Tüm Otel Odalarını Rezerve Etti

Yılbaşı öncesi alışveriş için turlar ve özel araçlarıyla Edirne’ye gelen binlerce Bulgar turist, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle Kapıkule’de giriş peronlarının sayısı 10’a çıkarıldı, personel takviyesi yapıldı.

Döviz kurlarındaki artışla birlikte komşu Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için kente gelen turistlerin sayısı her geçen artıyor. Özellikle yılbaşı öncesi alışveriş için turlar ve özel araçlarıyla kente gelen binlerce Bulgar turist, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Yoğunluk nedeniyle Kapıkule’de giriş peronlarının sayısı 10’a çıkarıldı, personel takviyesi yapıldı.

Edirne’deki 2500 odanın tamamı rezerve

Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, yoğun bir Bulgar turist akını olduğunu belirterek, kentteki otellerde yılbaşına kadar boş oda kalmadığını söyledi. Balta, ‘Edirne’de otellerde toplam 2 bin 500 yatak sayımız bulunuyor. Bunların tamamı Bulgar turistler tarafından rezerve edilmiş durumda’ dedi.

Yılbaşı alışverişine giden Bulgarlar, iğneden ipliğe her şeyi alıyor

Kapıkule’den giriş yapan Bulgar turistler, alışveriş merkezleri başta olmak üzere iğneden ipliğe tüm ihtiyaçlarını kentten karşılıyor. Bulgarlar, döviz kurlarının artması nedeniyle yılbaşı alışverişlerini yapmak üzere geldiklerini dile getirdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle