• Ana Sayfa
  • Haber
  • Murat Yetkin: ‘Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti’den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda’

Murat Yetkin: ‘Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti’den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda’

 Murat Yetkin: ‘Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti’den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda’
Okunuyor Murat Yetkin: ‘Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti’den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda’

Gazeteci Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Beşli çete’ olarak nitelendirdiği, kamudan en fazla ihale alan müteahhitlerin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini öne sürdü.

FOX TV yayınlanan Orta Sayfa programında yorumcularından Murat Yetkin, milyarlarca liralık kamu ihaleleri, vergi affı ve garanti ödemeleriyle anılan, muhalefetin ise “beşli çete” olarak nitelendirdiği müteahhitlik şirketlerinin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini söyledi.

Şirketlerin tamamının, ANAP döneminden itibaren devletin ihalelerine giren şirketler olduğuna dikkat çeken Yetkin ‘Şu anda bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP’ye İYİ Parti’de, neredeyse ‘sıraya girmiş vaziyette’ diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar’ dedi.

Yetkin, bu sözler üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek’in araya girerek ‘Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?’ diye sorması üzerine ‘Bilmez olur mu hiç?’ yanıtı verdi.

İşte o açıklama ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle