• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (18 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (18 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (18 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (18 Aralık)

18 Aralık Cumartesi günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Doğalgaz zamları için ‘Zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir’ diyerek geniş çevrelerden tepki çeken AKP’li eski vekil Hüsnüye Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliği’ne atadı.

2. Dolar 17 TL’yi, Euro 19 TL’yi aşarken tüm ürünlerde zam dalgasına neden olan bu artış havalimanlarında ise fiyatları adeta uçuşa geçirdi. Bir gofret 29, hamburger menü 110 TL.

3. İzmir’de yaşayan üniversite öğrencisinin sosyal medyada paylaştığı bilet fotoğrafının üzerine yazdığı “Hoçça ğalın ben gidiyom” yazısına soruşturma açıldı.

4. Gazeteci Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Beşli çete’ olarak nitelendirdiği, kamudan en fazla ihale alan müteahhitlerin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini öne sürdü.

5. Sabah gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekli maaşında zam oranı için talimat verdiğini öne sürdü.

6. Erzurum’da açılışı yapılan manavda ilk gün dolayısıyla yapılan yüzde 50 oranındaki indirimler izdihama neden oldu.

7. Avrupa Birliği topraklarına vizeyle giriş değişiyor. Yeni dönemde süreç dijitalleşecek, turistleri pasaport kontrol noktalarında robotlar karşılayacak.

8. Katar’a ve BAE’ye satış iddialarına konu olan Aselsan, Türk Marka ve Patent Kurumu’na başvurarak, ‘Aselsan Qatar’ markasını tescil ettirdi.

9. Antalya’nın Demre ilçesinde, 1 çocuk annesi kadın, tartıştığı kocası tarafından av tüfeğiyle sırtından vurularak öldürüldü.

10. Asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını öngören torba kanun teklifinde işverenleri üzecek bir detay ortaya çıktı. Çalışma Bakanlığı’nın açıklamasının aksine, teklifte asgari ücretin üzerinde elde edenlerin maaşlarından asgari ücret kadarlık kısmından vergi alınmayacağına ilişkin hüküm yer almadı.

11. Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un boş arazide ölü bulunmasına ilişkin soruşturmada savcılık, takipsizlik kararı verdi. Kararda Gülay Uygun’un intihar ettiği belirtildi.

12. Antalya’nın Serik ilçesinde 3 aylık bebeğini darp ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen baba cezaevinde asılı halde ölü bulundu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle