• Ana Sayfa
  • Haber
  • Sedat Peker’in İfşalarında Adı Geçen Esat Toklu Danıştay’a Seçildi

Sedat Peker’in İfşalarında Adı Geçen Esat Toklu Danıştay’a Seçildi

 Sedat Peker’in İfşalarında Adı Geçen Esat Toklu Danıştay’a Seçildi
Okunuyor Sedat Peker’in İfşalarında Adı Geçen Esat Toklu Danıştay’a Seçildi

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in adını gündeme getirdiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Danıştay’a seçildi. Toklu’nun, Sezgin Baran Korkmaz’ın ilk sahibi olması ise tartışılan ultra lüks Paramount Otel’de kaldığı ortaya çıkmıştı. Toklu, otelde kendi parasıyla kaldığını söylemişti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in video ve paylaşımlarıyla gündeme gelen Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, HSK tarafından Danıştay’a seçildi.

Sedat Peker, SBK Holding’in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki otelinde bedava ağırlanan hâkim ve savcılar olduğunu söylemiş ve Esat Toklu’nun da bu isimlerden biri olduğunu öne sürmüştü.

Ayrıca Peker, Esat Toklu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ın pasaport iptalini ve malları üzerindeki tedbiri kaldırdığını iddia etmişti.

Ayrıca CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Esat Toklu’nun Togo Kuleleri’ni yapan firmanın patronunun mahkemesinden önce, patronun doğum günü partisine katıldığı görüntüleri paylaşmıştı.

Başarar paylaştığı videoya ‘Ankara Bölge İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Togo Kuleleri’ni yapan firmanın patronunun mahkemesinden önce, patronun doğum günü partisine katılıyor. Hem de patronun ofisinde! ‘Devletin hakimi, müteahhitin ofisine gider mi?’ notunu düşmüştü.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer de TOGO Kuleleri ortakları ve Esat Toklu’nun bir açılışta yer aldıkları ve TOGO Kuleleri’ni yapan şirketin patronunu makamında ağırladığı fotoğrafları paylaşmıştı.

Suç duyurusunda bulunmuştu

Toklu ise, Peker’İn iddiaları üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Sedat Peker hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘iftira’, ‘hakaret’, ‘kişisel verileri hukuka ayrıkı olarak ele geçirmek’, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda Toklu, şunları söylemişti:

‘Adı geçen Paramount Otel’e 2020 yılı Eylül ayının sonlarına doğru ailemle tatil yapmak için gittim. Konaklama yaptığımız dönem pandemi dönemi olup, yaz tatil sezonunun sonudur. Otel fiyatları da o dönemde uygun olduğu için rezervasyonu çok önceden bu tarihe yapmıştım. Konaklama bedeli olan 35 bin lirayı otelin hesabına şahsi hesabımdan gönderdim. Buna dair banka dekontu ektedir. İddia edildiğinin aksine söz konusu otelde herhangi birinin misafiri olarak kalmadım.’

“Korkmaz ile otel lobisinde tanıştım”

Toklu dilekçesine şöyle devam etti: 

‘Videoda adı geçen ve sosyal medyadan adına aşina olduğum Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım. Ayaküstü 2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra kendisi bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyalogum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır. Videodaki şahsımla ilgili iddialar, tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Korkmaz’ın 2020 yılının Aralık ayında yurt dışına çıktığını ve hakkında operasyon düzenlendiğini basından öğrendim.’

“Milyonluk araç”

Toklu ‘Sezgin Baran Korkmaz hakkında pasaport iptaline ilişkin Ankara İdare Mahkemelerinde açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Ben 20 Temmuz 2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak yargılama yetkim de bulunmamaktadır’ dedi.

Toklu dilekçede ‘Videodaki diğer bir iddia olan milyonluk sıfır araç iddiası da kamuoyunu yanıltmaya yönelik, şahsımı hedef alan bir iftiradan ibarettir. Bahse konu araç 2014 modeldir. 2018 yılında 321 bin liraya aldım. Bu araç, makama gelirken kullandığım araç değildir. Ayrıca malvarlığımız hakkında düzenli olarak HSK’ye bildirimde bulunuyoruz. Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK’ya sundum’ dedi.

BirGün

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle